0
منو دسترسی
کمیته تجلیل

معرفی کمیته تجلیل

کمیته تجلیل کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران، از قدیمی‌ترین کمیته‌های فعّال کانون بوده است. مطابق با ماده اول آیین‌نامه کمیته تجلیل، مسئولیت اصلی این کمیته، برگزاری جشن سالگرد کانون است. در کنار جشن سالگرد، کمیته تجلیل، همواره حضور فعّالی در سایر رخدادهای بزرگ کانون چون گردهمایی‌ها، نمایشگاه‌ها، بزرگداشت‌ها، یادمان‌ها و ... داشته است.

کمیته تجلیل، در قیاس با سایر کمیته‌های کانون، بیشترین تعداد اعضا را داراست. ترکیب سنّی اعضای کمیته به گستردگی قدمت خانواده­ی فنّی است. در این کمیته، تمامی اعضا، از دانشجویان تا دانش‌آموختگان دانشکده فنّی، در فضایی صمیمانه، در راستای اهداف کمیته به فعالیت مشغول‌اند. جلسات این کمیته از دیرباز تا کنون، بعدازظهر روزهای سه‌شنبه در محل دفتر کانون برگزار می‌شود. اعضای کمیته‌ی تجلیل در کنار فعالیت کانونی خود، به عنوان جمعی صمیمی از خانواده بزرگ فنّی در کنار یکدیگر وقت گذرانده و فعالیت می‌کنند. آنان تخصص‌ها و علایق خود را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند و «ثانیه‌های تجلیلی» خود را حتی خارج از جلسات کمیته تجلیل ارج می‌نهند. در تاریخچه این کمیته، عضویت افرادی حتی خارج از دایره دانشکده فنّی به چشم می‌خورد.

هر ساله با برگزاری انتخابات داخلی کمیته تجلیل، از میان اعضا کمیته، 3 نفر تحت عنوان رئیس، نایب رئیس و دبیر به عنوان مسئولان دوره جاری کمیته انتخاب می‌گردند. در فرآیند کاری کمیته تجلیل، امور جاری کمیته در کارگروه‌هایی بررسی و پیگیری شده و پیشنهادات کارگروه‌ها در جلسه اصلی کمیته مورد تصویب قرار می‌گیرند. از جمله کارگروه‌های اصلی کمیته تجلیل، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  • کارگروه پیشکسوتان

هدف این کارگروه، برقراری ارتباط با مهندسان پیشکسوت، دانش‌آموختگانی که در پنجاهمین سال فارغ‌التحصیلی خود از دانشکده فنّی دانشگاه تهران قرار دارند، است. ارتباط با مهندسان پیشکسوت در فضایی صمیمانه، تجلّی مفهوم خانواده فنّی و موجب انتقال تجربه نسل پیشین مهندسی کشور به جوانان این خانواده خواهد بود. نهایتا مهندسان پیشکسوت توسط این کارگروه به جشن سالگرد کانون دعوت شده و در بخشی از جشن، از این بزرگواران تجلیل به عمل خواهد آمد.

  • کارگروه تندیس

این کارگروه موظف به مدیریت طراحی و تهیه تندیس‌ها، نشان‌های افتخار و لوح‌های تقدیر مورد نیاز در بخش‌های گوناگون جشن سالگرد کانون مانند بخش تقدیر از مهندس برجسته یا مهندسان پیشکسوت است.

  • کارگروه گرافیک

وظیفه این کارگروه، ایده‌پردازی و مدیریت طراحی تمامی المان‌های گرافیکی مورد نیاز جشن سالگرد کانون و سایر کارگروه‌های کمیته است. از اصلی‌ترین حوزه‌های فعالیت این کارگروه طراحی پوستر جشن سالگرد کانون به عنوان هویت فعالیت دوره جاری کمیته تجلیل است.

  • کارگروه کلیپ

این کارگروه موظف به ایده‌پردازی و تهیه تمامی کلیپ‌های مورد نیاز جشن سالگرد کانون و سایر کارگروه‌های کمیته است. از جمله این کلیپ‌ها می‌توان به کلیپ مهندسان پیشکسوت، مهندس برجسته، پشت‌صحنه فعالیت اعضای کمیته و معرفی اعضای کمیته اشاره کرد.

  • کارگروه موسیقی

در این کارگروه، تصمیم‌گیری در ارتباط با بخش موسیقی جشن سالگرد کانون و پیگیری تحقق این بخش از جشن سالگرد با کیفیت و شکوه هر چه بیشتر انجام می‌شود.

  • کارگروه پذیرایی

حوزه فعالیت این کارگروه، تصمیم‌گیری، مدیریت و نظارت بر تهیه پذیرایی جشن سالگرد کانون در نهایت بهداشت، سلامت، کیفیت و تنوع است.

  • کارگروه دکوراسیون

این کارگروه موظف به طراحی و اجرای دکوراسیون سالن محل برگزاری جشن سالگرد کانون در نهایت چشم‌نوازی و شکوه است. دکوراسیون جشن سالگرد کانون بازتاب مفاهیم والای نهفته در ریشه این جشن، دانشکده فنّی و خانواده فنّی است.

  • کارگروه روابط عمومی

این کارگروه موظف به معرفی و بازتاب فعالیت جاری کمیته به مخاطبان خارج از کمیته است. در کنار وظیفه اصلی خود، کارگروه روابط عمومی مسئولیت پیش‌برد طرح «ثانیه‌های تجلیلی» با هدف ایجاد فضایی بهتر و همراهی و هم­افزایی بچه­ فنّی­ ها در زمینه­ های مختلف تفریحی، رفاهی و آموزشی برای اعضای کمیته‌ی تجلیل را عهده ­دار است.

 

 

ما، در کمیته تجلیل، بی‌صبرانه مشتاق دیدار اعضای جدید خانواده تجلیل هستیم. برای آشنایی بیشتر با ما، می‌توانید به صفحه اینستاگرام کمیته تجلیل مراجعه فرمایید. هم‌چنین کانال تلگرامی کمیته تجلیل، شما را در جریان زمان، مکان و سایر جزئیات جلسات این کمیته قرار خواهد داد.

 

به امید دیدار شما در جلسات کمیته تجلیل کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران

اعضای کمیته تجلیل

سپهر پارسا

سپهر پارسا

سپهر پارسا

رئیس کمیته

امین عنایتی

امین عنایتی

امین عنایتی

نایب رئیس کمیته

فرزاد معماری

فرزاد معماری

فرزاد معماری

مسئول کارگروه موسیقی

الهه آقاباباییان

الهه آقاباباییان

الهه آقاباباییان

دبیر کمیته

محمد حبیبی

محمد حبیبی

محمد حبیبی

مسئول کارگروه پیشکسوتان

عارف نوری

عارف نوری

عارف نوری

مسئول کارگروه تندیس

سعید رهنما

سعید رهنما

سعید رهنما

مسئول کارگروه گرافیک

سید کیارش میرسعیدی

سید کیارش میرسعیدی

سید کیارش میرسعیدی

مسئول کارگروه کلیپ

علیرضا دهقان نیری

علیرضا دهقان نیری

علیرضا دهقان نیری

مسئول کارگروه روابط‌عمومی

فرم درخواست همکاری با کمیته تجلیل

فرم تماس با کمیته تجلیل

0%