}
سه شنبه ، 26 دي ، 96
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
گردهمایی فارغ التحصیلان فنی در شرق کانادا (1387/06/26 ) Image: گردهمایی فارغ التحصیلان فنی در شرق کانادا
دومین گردهمایی خانواده فنی د ر شرق کانادا روز جمعه 16 مارس 2007 مطابق 25 اسفند 1385 در تورنتو برگزار می شود. فارغ التحصیلان دانشکده فنی در کانادا از ساعت 17:30 تا 20:30 فردا جمعه در هتل شرایتون تورنتو برای دومین بار گرد هم می آیند تا علاوه بر تجدید دیدار از تجربیات یکدیگر بهره مند شوند. علاقه مندان برای شرکت در این گردهمایی می توانند با هیات برگزار کننده مراسم مهندس علیرضا امین وزیری، مهندس حسن سلطانی نیا یا مهندس امیر هرمز استر آبادی تماس بگیرند.
بيشتر بخوانيد ...
دو تن از مهندسان فنی به عنوان مهندس برجسته کشور انتخاب شدند (1387/06/26 ) Image: دو تن از مهندسان فنی به عنوان مهندس برجسته کشور انتخاب شدند

مهندس سید عباس موسوی رهپیما (شیمی 41) عضو شورای عالی کانون و مهندس مسعود حجت (برق 46)، دو تن از مهندسان دانش آموخته فنی از سوی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران به عنوان مهندسان برجسته سال 1385 انتخاب شدند. مراسم بزرگداشت روز مهندسی و تقدیر از سه مهندس برجسته‌ كشور در زمینه‌های مهندسی مكانیك، مهندسی شیمی و مدیریت مهندسی برق عصر شنبه 5 اسفند در دانشگاه صنعتی امیركبیر برگزار شد. مهندس محمد تقی كبریت‌ساز توكلی، مهندس مکانیک دانش آموخته آمریکا یکی دیگر از مهندسان برجسته کشور بود. مهندس موسوی رهپیما پیش از این نیز از سوی کانون به عنوان مهندس برجسته معرفی شده بود.

دكتر محمد هادی شفیعیها درگذشت (1387/06/26 ) Image: دكتر محمد هادی شفیعیها درگذشت

دكتر محمد هادی شفیعیها از استادان برجسته دانشكده فنی دوشنبه 30 بهمن درگذشت. وی كه از استادان زبده علوم پایه دانشكده فنی به حساب می آمد، بیش از 50 سال به تدریس و تالیف در رشته ریاضی پرداخت. حاصل تلاش های چندین ساله استاد تالیف و ترجمه 16 كتاب ادبی و ریاضی است. پیکر مرحوم چهارشنبه 2 اسفند ساعت 8:30 از مقابل بیمارستان تهران کلینیک به مسجد دانشگاه تهران تشییع شده و ساعت 9:15 نیز از آنجا به به بهشت زهرا تشییع می شود. مجلس ترحیم دكتر شفیعیها از ساعت 13:30 تا 15 جمعه 4 اسفند در مسجد حجةابن الحسن واقع در خیابان سهروردی شمالی برگزار می شود. كانون فنی این ضایعه را به بازماندگان تسلیت گفته و برای استاد آرامش روح مسالت دارد.

حامد شفاعی دانشجوی سال آخر مهندسی متالورژی درگذشت (1387/06/26 ) Image: حامد شفاعی دانشجوی سال آخر مهندسی متالورژی درگذشت
حامد شفاعی دانشجوی ورودی سال 1382 رشته مهندسی متالورژی 18 بهمن پس از دو سال مبارزه با بیماری درگذشت. کانون فنی این ضایعه را به بازماندگان آن مرحوم تسلیت گفته و برای وی آمرزش روح طلب می کند.
مادر دکتر کامبیز بهنیا درگذشت (1387/06/26 ) Image: مادر دکتر کامبیز بهنیا درگذشت
بانو مهری قدیمی نوایی همسر مرحوم مهندس عبدالحسن بهنیا  و مادر دکتر کامبیز بهنیا هفته گذشته درگذشت. مهندس بهنیا از استادان برجسته و پیشکسوت دانشکده فنی بود. وی موسسه آبشناسی را در دانشکده فنی بنیان گذاری کرد. وی همچنین عضو کمیسیون ملی یونسکو بود. دکتر کامبیز بهنیا نیز از استادان گروه عمران دانشکده فنی است.  کانون فنی این ضایعه را به بازماندگان تسلیت گفته و برای مرحومه مغفرت آرزومند است.
مهندس كمالی در بیمارستان پارس بستری شد (1387/06/26 ) Image: مهندس كمالی در بیمارستان پارس بستری شد

با خبر شدیم مهندس محمد مهدی كمالی (راه و ساختمان 22) به علت بیماری مدتی است كه در بیمارستان پارس بستری است. كانون فنی با درج این خبر برای اطلاع دوستان از خدواند متعال برای این عزیز آرزوی بهبود وسلامتی دارد. مهندس کمالی رییس هیات مدیره شرکت پارسیکان و از اعضای دائمی کانون است. وی در هفتادمین سالگرد تاسیس دانشکده فنی از جمله 70 نفر برگزیده خانواده فنی بود. وی همچنین یک دوره از سوی کانون به عنوان مهندس برجسته برگزیده شده است.

آیت الله معرفت، پدر دكتر معرفت درگذشت (1387/06/26 ) Image: آیت الله معرفت، پدر دكتر معرفت درگذشت

پدر دکتر محمد صادق معرفت (راه و ساختمان 66) رییس دانشکده مهندسی عمران پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران و عضو کانون فنی 30 دی ماه امسال درگذشت. آیت ‌الله معرفت سال های طولانی از عمر شریف خود را به تفسیر علوم قرآنی و تدریس در حوزه‌های علمیه اختصاص داد. وی امسال به عنوان پژوهشگر برتر حوزه دین معرفی شد. ارتحال این اندیشمند برجسته اسلام ضایعه ‌ای بزرگ برای جامعه دینی و علمی کشور است.کانون فنی این ضایعه را به دکتر معرفت و خانواده فنی تسلیت گفته و آرزوی علو درجات را برای آن مرحوم دارد.

نشستی كوتاه با مهندس اسدزاده مخترع جوان دانشكده فنی (1387/06/26 ) Image: نشستی كوتاه با مهندس اسدزاده مخترع جوان دانشكده فنی
مهندس جعفر اسدزاده بیگدلو متولد 7 مهر سال 1357 در دشت مغان اکنون مقطع کارشناسی ارشد متالورژی را در دانشکده فنی به پایان رسانده و مدارک او برای گزینش به عنوان کادر هیات علمی دانشکده فنی دانشگاه تهران در دست بررسی است. وی در قالب پایان نامه کارشناسی ارشدبرای نخستین بار روشی برای تولید کاربید بور ارائه داده که بیش از 100 درصد در تولید این ماده استراتژیک مقرون به صرفه است. پایان نامه وی در جشنواره پایان نامه های امسال به عنوان پایان نامه برتر معرفی شد. روش مهندس اسدزاده در حال حاضر در سازمان ثبت اختراع به ثبت رسیده و مراحل ثبت بین المللی را می گذراند.
مهندس فتاپور مقام نخست مسابقه شنای پیشكسوتان را كسب كرد (1387/06/26 ) Image: مهندس فتاپور مقام نخست مسابقه شنای پیشكسوتان را كسب كرد

مسابقات شنای پیشكسوتان كشور 10 آذر در محل استخر شنای مجموعه ورزشی آزادی با حضور تعدادی شناگر پیشكسوت برگزار شد. در این مسابقات در رشته شنای 50 متر پروانه مهندس محمد حسین فتاپور (مكانیك 59) عضو شورای عالی كانون مهندسین فارغ التحصیل دانشكده فنی دانشگاه تهران با ركورد 34 ثانیه موفق به كسب مقام نخست این رشته شد. كانون فنی این پیروزی را به مهندس فتاپور  تبریك گفته و برای وی آرزوی موفقیت های آتی را دارد. مهندس فتاپور در زمان دانشجویی در تیم شنا و ژیمناستیک دانشگاه تهران عضویت داشته و یک سال نیز عضو  تیم ملی جوانان قایقرانی بوده است. از دیگر فعالیت های ورزشی مهندس فتاپور می توان به کوهنوردی و سنگ نوردی در دوره دانشجویی اشاره کرد.

نخستین دیدار جمعی از فارغ التحصیلان فنی در زوریخ برگزار شد (1387/06/26 ) Image: نخستین دیدار جمعی از فارغ التحصیلان فنی در زوریخ برگزار شد

جمعی از فارغ التحصیلان دانشکده فنی در سوئیس برای نخستین بار در یک رستوران ایرانی برای صرف شام و آشنایی بیشتر گرد هم آمدند. این گردهمایی با حضور تعدادی از فارغ التحصیلان ساکن شهرهای زوریخ و  لوزان در 25 نوامبر 2006 برابر با 4 آذر 1385 برگزار شد. در این دیدار قرار شد با برنامه ریزی قبلی و دعوت از دیگر فارغ التحصیلان فنی توسط دکتر داوود فرشی (عمران 72) دیدارهای بعدی به بحث هایی پیرامون مسایل علمی و اجتماعی اختصاص یابد. بیش از 30 نفر از فارغ التحصیلان فنی در سوئیس ساکن هستند.

Page 225 of 240First   Previous   220  221  222  223  224  [225]  226  227  228  229  Next   Last   
عضویت در پورتال
ورود پست الکترونیکی
آدرس ايميل:
درخواست اشتراك
bottomPane