}
يك شنبه ، 6 خـــرداد ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
سومین گردهمایی دانش آموختگان فنی در شرق کانادا (1387/06/26 ) Image: سومین گردهمایی دانش آموختگان فنی در شرق کانادا

گردهمایی این بار دانش آموختگان فنی در شرق کانادا  حال و هوای دیگری دارد. این بار دانش آموختگان فنی در شرق کانادا متاثر از درگذشت دکتر قالیبافیان به یادبود استاد گرد هم می آیند. این گردهمایی جمعه 13 جولای برابر با 22 تیر از ساعت 18:30 تا 21:30 در هتل شرایتون تورنتو برگزار می شود. خانواده فنی در کانادا در این گردهمایی علاوه بر تازه کردن دیدارها و بحث و گفت و گوهای دوستانه و حرفه ای در مراسمی به یادبود دکتر قالیبافیان شرکت می کنند. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با مهندس مجید حسینی  یا مهندس علیرضا امین وزیری تماس بگیرند.

دکتر فرهاد علمی درگذشت (1387/06/26 ) Image: دکتر فرهاد علمی درگذشت

دکتر فرهاد علمی ( عمران 71 ) دانش آموخته دانشکده فنی و عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس در گذشت. وی که ورودی سال 66 دانشکده فنی  بود، سپس برای ادامه تحصیلات خود به فرانسه رفت. او دکترای خود را از  اکول سانترال پاریس،  " Ecole Centrale Parisریافت کرد و پس از بازگشت از فرانسه در گروه مهندسی عمران دانشگاه تربیت مدرس به تدریس پرداخت. دکتر علمی یکی از اعضای فعال کانون فنی در پاریس بود و نقش موثری در برگزاری جشن هفتادمین سالگرد تاسیس دانشکده فنی در اروپا داشت. برپایی این جشن منجر به شکل گیری گردهمایی های سالانه خانواده فنی در فرانسه شد. این استاد 38 ساله چند روز قبل بر اثر بیماری درگذشت.

به یاد استاد قالیبافیان (1387/06/26 ) Image: به یاد استاد قالیبافیان

جمع کثیری از دوستداران دکتر قالیبافیان عصر دیروز سه شنبه 29 خرداد گرد هم آمدند تا در مراسم یادبودی برای آخرین بار با استاد فقید وداع کنند. در این مراسم تعداد زیادی از مسئولان و مدیران کشور و دانشکده فنی و دانشگاه تهران حضور داشتند. از آن جمله می توان به حضور مهندس سعیدی کیا وزیر مسکن، مهندس عبدالعلی زاده وزیر سابق مسکن،  مهندس زنگنه وزیر سابق نفت و دکتر آخوندی وزیر اسبق مسکن اشاره کرد. شرکت تعداد زیاد استادان، مدیران، مسئولان و هم دانشکده ها و همکاران استاد به اندازه ای بود که ظرفیت تالار چمران به سرعت پر شد و بسیاری از حاضران مجبور شدند برنامه های مراسم یادبود را از بیرون تالار دنبال کنند. این مراسم یکی از باشکوه ترین تجمعات استادان، مدیران و مهندسان در دانشکده فنی بود که از این حیث با مراسم بزرگی چون جشن هفتادمین سالگرد تاسیس دانشکده فنی برابری می کرد.

صفحه یادبود دكتر قالیبافیان    تصاویر مراسم یادبود دكتر قالیبافیان<span lang="AR-SA" style="font-size: 9pt; color: #3366f

وداع با دكتر قالیبافیان (1387/06/26 ) Image: وداع با دكتر قالیبافیان
پیكر دكتر قالیبافیان استاد دانشكده فنی دانشگاه تهران امروز صبح یكشنبه 27 خرداد، از مقابل دانشكده فنی در میان اندوه خیل دوستداران وی تشییع شد. در این مراسم رییس و جمعی از مسئولان دانشگاه تهران، رییس و معاونان دانشكده فنی، اعضای هیات علمی دانشكده فنی، اعضای شورای عالی و  هیات مدیره كانون فنی، هیات مدیره انجمن بتن، مدیران و كاركنان شركت مهندسان مشاور سانو و اعضای بسیاری از تشكل ها و انجمن های مهندسی كشور و جمع كثیری از فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشكده فنی حضور داشتند.
پیکر دکتر قالیبافیان یکشنبه 27 خرداد تشییع می شود (1387/06/26 ) Image: پیکر دکتر قالیبافیان یکشنبه 27 خرداد تشییع می شود
پیکر دکتر مهدی قالیبافیان ( راه و ساختمان 38 ) یکشنبه 27 خرداد 9 صبح از مقابل دانشکده فنی دانشگاه تهران تشییع می شود. دکتر قالیبافیان دوشنبه شب 21 خرداد درگذشت. وی 40 سال  از عمر خود را به تدریس در دانشکده فنی دانشگاه تهران گذراند. مراسم یادبود وی سه شنبه 29 خرداد از ساعت 16 تا 19 در محل تالار شهید چمران دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار می شود. کانون فنی به نوبه خود این ضایعه را به بازماندگان وی و خانواده فنی تسلیت می گوید. 
 
دکتر مهدی قالیبافیان درگذشت (1387/06/26 ) Image: دکتر مهدی قالیبافیان درگذشت
دکتر مهدی قالیبافیان ( راه و ساختمان 38 ) دوشنبه شب 21 خرداد درگذشت. دکتر قالیبافیان 40 سال  از عمر خود را به تدریس در دانشکده فنی دانشگاه تهران گذراند. وی که سال 1314 در تبریز متولد شد، پس از تحصیل در رشته مهندسی راه و ساختمان در دانشکده فنی راهی فرانسه شد و مدرک دکترای خود را در زمینه ساختمان های بتن آرمه از آنجا اخذ کرد. این عضو هیات علمی دانشکده فنی، سرپرست آزمایشگاه مصالح ساختمانی این دانشکده نیز بود. وی همچنین به مدت 41 سال مدیریت فنی مهندسان مشاور شرکت سانو را نیز به عهد داشت. دکتر قالیبافیان سال گذشته از دانشکده فنی بازنشسته شد. در آخرین جشن تجلیل کانون فنی از این استاد دانشگاه به عنوان استاد پیشکسوت تجلیل شد. 3 سال و نیم مهندسی مسئول پژوهش انستیتوی پژوهش های کاربردی فرانسه از جمله فعالیت های وی بود. دکتر قالیبافیان چند دوره در شورای عالی کانون فنی عضویت داشت.وی همچنین در هفتادمین سالگرد تاسیس دانشکده فنی از سوی کانون به عنوان یکی از هفتاد فارغ التحصیل برگزیده این دانشکده انتخاب شد. معرفی وی به عنوان مهندس برجسته یکی دیگر از افتخارات دکتر قالیبافیان بود. کانون فنی این ضایعه را به خانواده بزرگ فنی و بازماندگان دکتر قالیبافیان تسلیت گفته و برای وی آرزوی علو درجات دارد. زمان مراسم خاکسپاری و یادبود وی متعاقبا به اطلاع می رسد. 
 
مهندس پویا سرابندی دکترا گرفت (1387/06/26 ) Image: مهندس پویا سرابندی دکترا گرفت
مهندس پویا سرابندی (عمران 79) با دفاع از پایان نامه خود موفق به اخذ مدرك دكترای مهندسی عمران، گرایش سازه از دانشكده مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه استنفورد آمریكا شد. مهندس سرابندی پایان نامه خود را با عنوان Development of  Algorithms for Building InventoryCompilation Through Remote Sensing and Statistical Inferencing ارائه داد. مهندس سرابندی لیسانس خود را در سال 1379 در رشته مهندسی عمران از دانشکده فنی گرفت. سپس موفق به اخذ مدرک فوق لیسانس مهندسی زلزله از دانشکده فنی شد و پس از آن برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت. كانون مهندسین فارغ التحصیل دانشكده فنی دانشگاه تهران این موفقیت را به مهندس سرابندی عضو کانون تبریک گفته و برای وی آرزوی موفقیت های روز افزون دارد.
مهندس منصور مهدویان درگذشت (1387/06/26 ) Image: مهندس منصور مهدویان درگذشت

مهندس منصور مهدویان (معدن 56 ) پس از قریب به یک سال کسالت مغزی درگذشت. این مهندس معدن 55 ساله، سال ها در معادن کشور و شرکت های مربوط به امور معدن به کار و فعالیت اشتغال داشت. به همین مناسبت مجلس ترحیمی دوشنبه 14 اردیبهشت از ساعت 15:45 تا 17:15 در مسجد الرضا واقع در خیابان عباس آباد (شهید بهشتی)، میدان نیلوفر برگزار می شود. کانون فنی در گذشت این عضو کانون فنی را به خانواده بزرگ فنی و بازماندگان تسلیت گفته و ضمن آرزوی صبر برای بازماندگان، برای وی آمرزش روح می طلبد.

جشن دانش آموختگی مهندسان كامپیوتر ورودی 81 برگزار شد (1387/06/26 ) Image: جشن دانش آموختگی مهندسان كامپیوتر ورودی 81 برگزار شد

جشن دانش آموختگی دانشجویان مهندسی كامپیوتر ورودی سال 1381 دانشکده فنی عصر دوشنبه 7 اردیبهشت در محل آمفی تاتئر دانشكده مهندسی برق و كامپیوتر برگزار شد. در این جشن بسیار دوستانه تعدادی از دانشجویان به ذكر خاطرات خود در ایام تحصیل پرداختند. پخش سرود جمهوری اسلامی، پخش سرود دانشگاه تهران، اجرای موسیقی سنتی توسط یكی از دانش آموختگان، نمایش عكس هایی از دوره تحصیل و قسمت های متنوع دیگر از برنامه های مختلف این جشن بود. خانواده های این دانشجویان نیز در جشن دوشنبه شركت كرده بودند. در پایان كیك فارغ التحصیلی آنان بریده شد و از حاضران پذیرایی به عمل آمد. 

مهندس بهزاد فتاحی به عنوان مهندس جوان راه آهن سال 2007 استرالیا انتخاب شد (1387/06/26 ) Image: مهندس بهزاد فتاحی به عنوان مهندس جوان راه آهن سال 2007 استرالیا انتخاب شد
مهندس بهزاد فتاحی (عمران 79) دانشجوی دوره دکترای راه و ساختمان گرایش ژئوتكنیك دانشگاه ولونگونگ استرالیا به عنوان مهندس جوان راه آهن سال 2007 از طرف انجمنتخصصی راه آهن آسیا و اقیانوسیه و انجمن مهندسان استرالیا انتخاب شد. این جایزه سالانه به یکی از مهندسان جوان راه آهن استرالیا و نیوزیلند (جوانتر از 30 سال) که موفق به انجام  و ارائه بهترین کار حرفه ای و تحقیقاتی در زمینه مهندسی عمران و راه آهن شده باشد، اعطاء می شود. مهندس بهزاد فتاحی که به زودی دوره دکترای خود را به پایان می رساند، در حال انجام تحقیقات خود در زمینه بهسازی خاک های سست به روش  مهندسی زیستی با بهره گیری از تئوری خاک های غیر اشباع است.
Page 225 of 244First   Previous   220  221  222  223  224  [225]  226  227  228  229  Next   Last   
عضویت در پورتال
ورود پست الکترونیکی
آدرس ايميل:
درخواست اشتراك
bottomPane