}
پنج شنبه ، 2 اســفنـد ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
مادر دکتر کامبیز بهنیا درگذشت (1387/06/26 ) Image: مادر دکتر کامبیز بهنیا درگذشت
بانو مهری قدیمی نوایی همسر مرحوم مهندس عبدالحسن بهنیا  و مادر دکتر کامبیز بهنیا هفته گذشته درگذشت. مهندس بهنیا از استادان برجسته و پیشکسوت دانشکده فنی بود. وی موسسه آبشناسی را در دانشکده فنی بنیان گذاری کرد. وی همچنین عضو کمیسیون ملی یونسکو بود. دکتر کامبیز بهنیا نیز از استادان گروه عمران دانشکده فنی است.  کانون فنی این ضایعه را به بازماندگان تسلیت گفته و برای مرحومه مغفرت آرزومند است.
مهندس كمالی در بیمارستان پارس بستری شد (1387/06/26 ) Image: مهندس كمالی در بیمارستان پارس بستری شد

با خبر شدیم مهندس محمد مهدی كمالی (راه و ساختمان 22) به علت بیماری مدتی است كه در بیمارستان پارس بستری است. كانون فنی با درج این خبر برای اطلاع دوستان از خدواند متعال برای این عزیز آرزوی بهبود وسلامتی دارد. مهندس کمالی رییس هیات مدیره شرکت پارسیکان و از اعضای دائمی کانون است. وی در هفتادمین سالگرد تاسیس دانشکده فنی از جمله 70 نفر برگزیده خانواده فنی بود. وی همچنین یک دوره از سوی کانون به عنوان مهندس برجسته برگزیده شده است.

آیت الله معرفت، پدر دكتر معرفت درگذشت (1387/06/26 ) Image: آیت الله معرفت، پدر دكتر معرفت درگذشت

پدر دکتر محمد صادق معرفت (راه و ساختمان 66) رییس دانشکده مهندسی عمران پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران و عضو کانون فنی 30 دی ماه امسال درگذشت. آیت ‌الله معرفت سال های طولانی از عمر شریف خود را به تفسیر علوم قرآنی و تدریس در حوزه‌های علمیه اختصاص داد. وی امسال به عنوان پژوهشگر برتر حوزه دین معرفی شد. ارتحال این اندیشمند برجسته اسلام ضایعه ‌ای بزرگ برای جامعه دینی و علمی کشور است.کانون فنی این ضایعه را به دکتر معرفت و خانواده فنی تسلیت گفته و آرزوی علو درجات را برای آن مرحوم دارد.

نشستی كوتاه با مهندس اسدزاده مخترع جوان دانشكده فنی (1387/06/26 ) Image: نشستی كوتاه با مهندس اسدزاده مخترع جوان دانشكده فنی
مهندس جعفر اسدزاده بیگدلو متولد 7 مهر سال 1357 در دشت مغان اکنون مقطع کارشناسی ارشد متالورژی را در دانشکده فنی به پایان رسانده و مدارک او برای گزینش به عنوان کادر هیات علمی دانشکده فنی دانشگاه تهران در دست بررسی است. وی در قالب پایان نامه کارشناسی ارشدبرای نخستین بار روشی برای تولید کاربید بور ارائه داده که بیش از 100 درصد در تولید این ماده استراتژیک مقرون به صرفه است. پایان نامه وی در جشنواره پایان نامه های امسال به عنوان پایان نامه برتر معرفی شد. روش مهندس اسدزاده در حال حاضر در سازمان ثبت اختراع به ثبت رسیده و مراحل ثبت بین المللی را می گذراند.
مهندس فتاپور مقام نخست مسابقه شنای پیشكسوتان را كسب كرد (1387/06/26 ) Image: مهندس فتاپور مقام نخست مسابقه شنای پیشكسوتان را كسب كرد

مسابقات شنای پیشكسوتان كشور 10 آذر در محل استخر شنای مجموعه ورزشی آزادی با حضور تعدادی شناگر پیشكسوت برگزار شد. در این مسابقات در رشته شنای 50 متر پروانه مهندس محمد حسین فتاپور (مكانیك 59) عضو شورای عالی كانون مهندسین فارغ التحصیل دانشكده فنی دانشگاه تهران با ركورد 34 ثانیه موفق به كسب مقام نخست این رشته شد. كانون فنی این پیروزی را به مهندس فتاپور  تبریك گفته و برای وی آرزوی موفقیت های آتی را دارد. مهندس فتاپور در زمان دانشجویی در تیم شنا و ژیمناستیک دانشگاه تهران عضویت داشته و یک سال نیز عضو  تیم ملی جوانان قایقرانی بوده است. از دیگر فعالیت های ورزشی مهندس فتاپور می توان به کوهنوردی و سنگ نوردی در دوره دانشجویی اشاره کرد.

نخستین دیدار جمعی از فارغ التحصیلان فنی در زوریخ برگزار شد (1387/06/26 ) Image: نخستین دیدار جمعی از فارغ التحصیلان فنی در زوریخ برگزار شد

جمعی از فارغ التحصیلان دانشکده فنی در سوئیس برای نخستین بار در یک رستوران ایرانی برای صرف شام و آشنایی بیشتر گرد هم آمدند. این گردهمایی با حضور تعدادی از فارغ التحصیلان ساکن شهرهای زوریخ و  لوزان در 25 نوامبر 2006 برابر با 4 آذر 1385 برگزار شد. در این دیدار قرار شد با برنامه ریزی قبلی و دعوت از دیگر فارغ التحصیلان فنی توسط دکتر داوود فرشی (عمران 72) دیدارهای بعدی به بحث هایی پیرامون مسایل علمی و اجتماعی اختصاص یابد. بیش از 30 نفر از فارغ التحصیلان فنی در سوئیس ساکن هستند.

دیدار جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشكده فنی با پرفسور رضا در كانادا (1387/06/26 ) Image: دیدار جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشكده فنی با پرفسور رضا در كانادا

جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشكده فنی در اوتاوا با پروفسور رضا (برق 1313) استاد فرهیخته و رییس اسبق دانشگاه تهران دیدار كردند. این دیدار که در روز جمعه 8 دسامبر برابر با 17 آذر 1385 برگزار شد، به صرف نهار اختصاص داشت. در این برنامه دكتر رضا با فارغ‌التحصیلان مقیم كانادا كه برخی شاغل به تحصیل در مقاطع تكمیلی و برخی نیز شاغل به كار هستند، آشنا شده و به گفتگو پرداخت. وی ضمن ابراز خوشحالی از آشنایی با دیگر دوستان خانواده فنی گفت: سعی كنید در هر جای دنیا كه هستید، كشور و مردم خود را فراموش نكنید و به هرشكلی كه می‌توانید حتی از راه دور برای خدمت به مردم و كشور خود تلاش كنید. این دیدار 3 ساعت به طول انجامید و در پایان فارغ التحصیلان مقیم اوتاوا از پرفسور رضا درخواست كردند كه در فرصتی دیگر بیش از این از وجود وی بهره‌مند شوند. وی نیز ضمن ابراز خوشحالی با دیدارهای بیشتر موافقت كرد.

مهندس جعفر امیری پریان جایزه انستیتوی تکنولوژی زوریخ را برد (1387/06/26 ) Image: مهندس جعفر امیری پریان جایزه انستیتوی تکنولوژی زوریخ را برد
مهندس جعفر امیری پریان برای ارائه پایان نامه دکتری خود در انستیتوی تکنولوژی زوریخ سوئیس موفق به دریافت جایزه Leica Geosystems Prize 2005 از این انستیتو شد. مهندس امیری پریان تحصیلات دوره لیسانس خود را در دانشکده فنی در رشته نقشه برداری به اتمام رسانده است.
بر گزاری دیدار ماه نوامبر فنی در پاریس (1387/06/26 ) Image: بر گزاری دیدار ماه نوامبر فنی در پاریس

فارغ التحصیلان دانشکده فنی دانشگاه تهران مقیم پاریس بعد از ظهر شنبه 25 نوامبر برابر 4 آذر گردهم آمدند. تعداد حاضران در این برنامه بسیار بیشتر از پیش بینی های اولیه بود و به 32 نفر رسید. نکته قابل توجه در این میان حضور فارغ التحصیلان جوان دانشکده فنی در کنار پیشکسوتان بود. نخستین گردهمایی این عده از خانواده فنی یک سال قبل برگزار شد. به گزارش سایت مهندسان فارغ التحصیل دانشکده فنی در اروپا، این گردهمایی بر اساس یک سنت دوره ای برگزار می شود. فارغ التحصیلان دانشکده فنی در اروپا هر سال در نخستین روزهای بهار در مراسم شامی گرد هم می آیند.

دکتر کارو لوکس: بیش از هر چیز به تدریس می اندیشم (1387/06/26 ) Image: دکتر کارو لوکس: بیش از هر چیز به تدریس می اندیشم

دکتر کارو لوکس از استادان شاخص دانشکده فنی امسال به عنوان یکی از چهره های ماندگار برگزیده شد. دکتر لوکس سال 1352 در رشته مهندسی برق و الكترونیك با مدرك كارشناسی ارشد از دانشکده فنی فارغ التحصیل شد. سپس تحصیلات خود را تا دکترا در دانشگاه برکلی كالیفرنیا ادامه داد.وی در حال حاضر استاد ممتاز و عضو هیات علمی گروه مهندسی برق دانشكده فنی است. به مناسبت انتخاب وی به عنوان چهره ماندگار سال 1385، گفت و گویی با استاد ترتیب داده ایم که شرح کامل آن در متن خبر می آید.

Page 239 of 253First   Previous   234  235  236  237  238  [239]  240  241  242  243  Next   Last   
عضویت در پورتال
ورود پست الکترونیکی
آدرس ايميل:
درخواست اشتراك
bottomPane