}
شنبه ، 27 مـــرداد ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
کنفرانس تخصصی حفاظت و کنترل سیستم های قدرت برگزار می شود (1387/06/24 ) Image:  کنفرانس تخصصی حفاظت و کنترل سیستم های قدرت برگزار می شود

نخستین کنفرانس تخصصی حفاظت و کنترل سیستم های قدرت 29 و 30 آذر ماه امسال در دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود. بررسی و ارائه موضوعات جدید مرتبط با رله، حفاظت و کنترل های سیستم های قدرت، آشنایی متخصصان صنعت با موضوعات جدید، بهبود شبکه قدرت، ارتقاء استانداردهای حفاظت، به اشتراک گذاشتن تجربیات علمی و عملی متخصصان و محققان و تلاش در جهت ارتباط و همکاری بیشتر محققان و متخصصان صنعت برق در زمینه حفاظت و کنترل سیستم های قدرت از اهداف این کنفرانس است.

انوشه انصاری از فضا برگشت (1387/06/24 ) Image:  انوشه انصاری از فضا برگشت

انوشه انصاری نخستین فضانورد ایرانی كه با پرداخت 20 میلیون دلار به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر كرده در كنفرانس خبری در استارسیتی روسیه گفت: هیچ شانسی را برای رفتن مجدد به فضا از دست نمی‌دهم و فرقی نمی‌كند كه مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی باشد و یا نقاط دیگر در فضای بی انتها. وی که به تازگی از سفر فضایی خود به زمین باز گشته است، گفت كه از این سفر تاریخی لذت برده است.

نخستین جشنواره ملی پایان نامه‌های برگزیده مهندسی مواد برگزار می‌شود (1387/06/24 ) Image: نخستین جشنواره ملی پایان نامه‌های برگزیده مهندسی مواد برگزار می‌شود

مهلت شركت در نخستین جشنواره تخصصی پایان نامه‌های برگزیده رشته مهندسی مواد كه قرار است از دهم آبان ماه امسال به مدت دو روز در دانشگاه علم و صنعت ایران برپا می‌شود، تا شانزدهم مهر ماه سال جاری تمدید شد. علاقه‌مندان می‌توانند برای كسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 77209028 تماس بگیرند.

انوشه انصاری به فضا رفت (1387/06/24 ) Image: انوشه انصاری به فضا رفت

"انوشه انصاری" نخستین فضا گرد زن صبح چهارشنبه 29 شهریور سفر خود را به فضا آغاز كرد.  موشك روسی در حالی كه این توریست زن فضایی را به همراه كاركنان جدید ایستگاه فضایی، "میخائیل تیورین" فضانورد روسی و "مایكل لوپز" فضانورد آمریكایی حمل می‌كرد، صبح امروز از مركز فضایی بایكنور قزاقستان به فضا پرتاب شد.

یک مبتکر دانشكده فنی نوع جدیدی از قطعات و اتصالات قالب پلیمری ابداع كرد (1387/06/24 ) Image: یک مبتکر دانشكده فنی نوع جدیدی از قطعات و اتصالات قالب پلیمری ابداع كرد
مهندس مجید مظاهری (عمران 73) پژوهشگر فارغ التحصیل دانشكده فنی موفق به ابداع نوع جدیدی از قالب و اتصالات سبك پلیمری برای قالب‌بندی دیوارهای بتنی شد. وی كه كارشناس و پژوهشگر سازه و مبتكر این روش است، درباره ویژگی های این سیستم جدید گفت: با ابداع روش جدید و طراحی قطعات مورد نیاز ارائه شده است .
دانشجوی دانشگاه تهران نوعی سرامیك مغناطیسی سخت تولید کرد (1387/06/24 ) Image: دانشجوی دانشگاه تهران نوعی سرامیك مغناطیسی سخت تولید کرد

مهندس مهدی قبیتی دانشجوی كارشناسی ارشد متالورژی و مواد دانشکده فنی دانشگاه تهران در تحقیقات پایان‌نامه‌اش موفق به تولید پودر «هگزافریت استرانسیم» _نوعی سرامیك‌ مغناطیسی سخت _ شد. هگزافریت استرانسیم از سرامیك‌های مغناطیسی سخت به شمار می‌آید كه به دلیل دارا بودن میدان پسماندزدای مغناطیسی و دمای كوری بالا، پایداری شیمیایی و مقاومت به خوردگی خوب و همچنین قیمت مناسب، كاربردهای گسترده ای دارد.

صعود ایران در تولید علم (1387/06/24 ) Image: صعود ایران در تولید علم

شمار تولیدات علمی نمایه شده ایران در موسسه اطلاعات علمیدر سال 2005 برای نخستین بار به تعداد پنج هزار و پانصد و هفتاد و هشت مستند رسید که شامل چهار هزار و هفتصد و هفتاد و شش مقاله است.

 

طراحی نرم فزار آتش باری معادن روباز (1387/06/24 ) Image: طراحی نرم فزار آتش باری معادن روباز

دانش آموختگان دانشكده فنی دانشگاه تهران برای نخستین بار در كشور نرم‌افزار طراحی الگوهای آتش‌باری در معادن روباز را با هدف بهینه‌سازی آتش‌باری این معادن  طراحی كردند.

بهینه سازی واحد نم زدایی پالایشگاه گاز جنوب (1387/06/24 ) Image: بهینه سازی واحد نم زدایی پالایشگاه گاز جنوب
در تحقیقات پایان نامه مهندس ابوالحسن محمدی فارغ‌التحصیل رشته مهندسی شیمی دانشكده فنی تحت عنوان"بهینه سازی واحد نم زدایی پالایشگاه گاز جنوب" روش مناسبی برای كاهش گلیكول در واحدهای نم زدایی پالایشگاههای گاز ارائه شد.
این پایان نامه با راهنمای دكتر مجتبی شریعتی نیاسر به انجام رسیده است. 
ساخت سنجشگر بی ‌سیم فشار خون قلب بدون جراحی (1387/06/24 ) Image: ساخت سنجشگر بی ‌سیم فشار خون قلب بدون جراحی
دكتر نادر نجفی(فارغ التحصیل مهندسی برق دانشكده فنی 1365) دانشمند ایرانی مقیم آمریكا موفق به ابداع سنجشگر كوچكی در ابعاد یك دانه برنج شد كه به پزشكان امكان می‌دهد كه بدون جراحی، فشار خون داخل قلب را اندازه‌گیری كنند.
به گزارش خبرنگار «پژوهشی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این دستگاه كه توسط دكتر نادر نجفی و همكارانش در شركت «Integrated Sensing Systems» در میشیگان ساخته شده، در گروهی از بیماران قلبی كه به عارضه‌ای موسوم به احتقان یا گرفتگی قلب در اثر پر شدن عضلات آن از اخلاط (Congestive Heart Failure) دچار شده‌اند، كاربرد دارد.
در اثر این بیماری قلب افراد مبتلا نمی‌تواند به خوبی عمل تلمبه كردن خون در بخش‌های مختلف بدن را انجام دهد.
Page 243 of 246First   Previous   237  238  239  240  241  242  [243]  244  245  246  Next   Last   
عضویت در پورتال
ورود پست الکترونیکی
آدرس ايميل:
درخواست اشتراك
bottomPane