}
دو شنبه ، 27 اســفنـد ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
فراخوان مقاله سومین همایش مقابله با سوانح طبیعی (1387/06/23 ) Image: فراخوان مقاله سومین همایش مقابله با سوانح طبیعی

همایش مقابله با سوانح طبیعی 4 دی ماه امسال توسط قطب علمی مهندسی نقشه برداری و مقابله با سوانح طبیعی در دانشکده فنی برگزار می شود. علاقه مندان می توانند مقالات خود را حدا کثر تا 15 مهر ماه به دبیرخانه همایش به نشانی خیابان کارگر شمالی، بالاتر از تقاطع جلال آل احمد، دانشکده فنی دانشگاه تهران، گروه مهندسی نقشه برداری، شماره تلفن 88330051و82094299 و تلفکس 61114299 ارسال کنند.

بيشتر بخوانيد ...
افتخار آفرینی دانشجویان دانشکده فنی (1387/06/23 ) Image: افتخار آفرینی دانشجویان دانشکده فنی

افتخار آفرینی دانشجویان دانشکده فنی در کارشناسی ارشد 1387 تکرار شد. دانشجویان رشته‌های مختلف دانشکده‌ فنی، امسال نیز چون سال‌های گذشته، رتبه‌های ممتازی را در آزمون سراسری کارشناسی ارشد کسب کردند. دکتر پرویز جبّه‌دار مارالانی, عضو کمیته اجرایی المپیاد دانشجویی کشور و سرپرست کمیته علمی برق، با اشاره به اینکه هر ساله رتبه‌های برتر کارشناسی ارشد و کارشناسی به دبیرخانه المپیاد معرفی می‌شوند، گفت: تعداد دانشجویان حایز رتبه‌های برتر کنکور ارشد امسال بسیار خوب بوده و رشد چشمگیری داشته است و امیدواریم این رویه ادامه پیدا کند.

بيشتر بخوانيد ...
موفقیت دانشکده فنی در دانش فنی ساخت میلی بیورآکتور (1387/06/23 ) Image: موفقیت دانشکده فنی در دانش فنی ساخت میلی بیورآکتور

با موفقیت طرح پژوهشی عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی شیمی زمینه ساخت میلی بیورآکتور در کشور فراهم شد. دکتر قاسم عموعابدینی, مجری این طرح گفت: پژوهشگران دانشکده فنی, موفق به تولید این دستگاه شدند و به زودی از نمونه ساخته شده این میلی‌بیورآکتور پرده‌برداری می‌شود. وی با اشاره به کاربردهای وسیع فناوری نانو، بیو و میکرو در جهان امروز گفت: هم‌افزایی فناوری‌ها در مقیاس کوچک در مهندسی علوم زیستی فرصت جدیدی را در حوزه بیوتکنولوژی ایجاد کرده است. وی این سیستم را قابل استفاده در مراکز معتبر پژوهشی دانست و اضافه کرد: این دستگاه در زمینه تولید آنزیم‌ها، تولید دارو، مهندسی بافت و مهندسی کشت کاربردهای متعدد دارد و هم‌گرایی سنسورها و کاهش هزینه‌های تحقیق و توسعه تا 80 درصد از مزایای این بیورآکتور است.

بيشتر بخوانيد ...
برگزاری نخستین كنفرانس ملی حمل و نقل مواد خطرناك و اثرات زیست محیطی آن (1387/06/23 ) Image: برگزاری نخستین كنفرانس ملی حمل و نقل مواد خطرناك و اثرات زیست محیطی آن

"نخستین كنفرانس ملی حمل و نقل مواد خطرناك و اثرات زیست محیطی آن" 28 و 29 آبان امسال برگزار می شود. در حاشیه این كنفرانس نمایشگاه تخصصی نیز در تاریخ 26 و 27 آبان ترتیب می یابد. بر اساس اعلام كمیته علمی و شورای سیاستگزاری كنفرانس مهلت ارسال چكیده مقالات تا تاریخ 14 شهریور تمدید شد.  همچنین كارگاه های آموزشی تخصصی این كنفرانس نیز در تاریخ: 25 ، 26 و 27 آبان ماه برگزار می شود. علاقه مندان برای كسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس اینترنتی  http://www.hazmatconf.ir/  مراجعه كنند. 

بيشتر بخوانيد ...
دكتر محسن شیوا،عضو هیأت علمی دانشكده فنی در گذشت (1387/06/23 ) Image: دكتر محسن شیوا،عضو هیأت علمی دانشكده فنی در گذشت

دکتر محسن شیوا، عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس، صبح روز پنجشنبه هفدهم مرداد 87 دار فانی را وداع گفت.مرحوم دکتر شیوا، که از اساتید مهندسی برق فنی بود، کارشناسی خود را در سال 1977 در رشته فیزیک از دانشگاه فردوسی مشهد اخذ کرد و سپس برای ادامه تحصیل عازم امریکا شد و کارشناسی ارشد و دکتری خود را در رشته مهندسی برق در سال های 1979 و 1986 از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در لس‌آنجلس اخذ کرد. مرحوم دکتر شیوا پس از بازگشت به ایران به عضویت هیأت علمی دانشکده فنی در آمد و تا زمان فوت با رتبه دانشیاری به تدریس آموزش و پژوهش در این دانشکده اشتغال داشت.

بيشتر بخوانيد ...
گردهمایی ماهانه کانون در «بارگاه فردوسی» (1387/06/02 ) Image: گردهمایی ماهانه کانون در «بارگاه فردوسی»

این ماه شرکت کنندگان در گردهمایی کانون مهمان بارگاه فردوسی بودند. گردهمایی مرداد ماه کانون بر اساس روال معمول چهارشنبه آخر ماه ساعت 17 در محل تالار رجب بیگی دانشکده فنی آغاز شد و پس از ساعتی که به پذیرایی و تجدید دیدار گذشت، مهندس منوچهر احتشامی سخنرانی خود را پیرامون شاهنامه و فردوسی ارائه داد. در این برنامه همچنین مهندس رضا یوسفی از اعضای کمیته بازدید کانون فنی به شرح برنامه بازدید کانون در آبان ماه که به بازدید 4 روزه از روستای "مصر" اختصاص دارد، پرداخت.

بيشتر بخوانيد ...
یک روز در تنگه واشی با اعضای کانون فنی (1387/06/02 ) Image: یک روز در تنگه واشی با اعضای کانون فنی

گشت و گذار در منطقه تفریحی تنگه واشی یکی دیگر از برنامه های کمیته بازدید بود. جمعی از اعضای کانون پنج شنبه 17 مرداد را در منطقه زیبای تنگه واشی گذراندند. این برنامه از ساعت 7 صبح آغاز شده و تا 23 ادامه یافت. در این روز شرکت کنندگان فاصله بین تنگه اول و دوم را پیاده روی کردند و ناهار را در دشت مابین این دو تنگه صرف کردند.

بيشتر بخوانيد ...
آخر مرداد در بارگاه فردوسی (1387/06/02 ) Image: آخر مرداد در بارگاه فردوسی

 

اعضای كانون فنی آخر مرداد ماه گرد هم می آیند تا با سخنان مهندس منوچهر احتشامی مهمان "بارگاه فردوسی" باشند. گردهمایی این ماه كانون طبق روال هر ماه چهارشنبه آخر ماه (30 مرداد) ساعت 17 برگزار می شود. ساعت 17 تا 18 به دیدار دوستانه اعضاء اختصاص دارد. سپس مهندس احتشامی (راه و ساختمان 37) در تالار رجب بیگی دانشكده فنی واقع در میدان انتقلاب، خیابان 16 آذر دانشكده فنی دانشگاه تهران به ارائه سخنرانی با عنوان "در بارگاه فردوسی" می پردازد.

بيشتر بخوانيد ...
Page 254 of 254First   Previous   245  246  247  248  249  250  251  252  253  [254]  Next   Last   
عضویت در پورتال
ورود پست الکترونیکی
آدرس ايميل:
درخواست اشتراك
bottomPane