}
يك شنبه ، 30 دي ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
تقدیر از چهره های ماندگار دانشکده فنی (1390/02/15 ) Image: تقدیر از چهره های ماندگار دانشکده فنی
همزمان با روز معلم، مراسم گرامیداشت استاد مرتضی مطهری و تجلیل از 61 چهره ماندگار دانشگاه تهران دوشنبه 12 اردیبهشت ماه در دانشگاه تهران برگزار شد. دکتر پرویز جبه دار مارالانی(استاد رشته مهندسی برق) و دکتر منصور نیکخواه بهرامی(استاد رشته مکانیک)، چهره های ماندگار دانشکده فنی نیز از استادانی بودند که در این مراسم از آنان تقدیر شد. در بخش دیگری از مراسم از که چهره های ماندگار درگذشته یاد شد، از شادروان دکتر کارو لوکس چهره ماندگار مهندسی برق تجلیل شد.
بيشتر بخوانيد ...
راه‌اندازی 68رشته در شعبه کیش دانشگاه ‌تهران (1390/01/27 ) Image: راه‌اندازی 68رشته در شعبه کیش دانشگاه ‌تهران
پردیس بین الملل دانشگاه تهران، 68 رشته تحصیلی را با همکاری دانشگاه های خارجی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری راه اندازی می کند. ایجاد 18 رشته در مقطع دکتری، 39 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 11 رشته در مقطع کارشناسی از مهمترین برنامه های مصوب سال جاری پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران به شمار می رود.
بيشتر بخوانيد ...
صعود دانشگاه تهران در رتبه بندی بهترین دانشگاه‌های جهان (1390/01/20 ) Image: صعود دانشگاه تهران در رتبه بندی بهترین دانشگاه‌های جهان
بر اساس جدیدترین گزارش پایگاه رتبه بندی دانشگاه‌های جهان QS، که لیست برترین دانشگاه‌های دنیا را اعلام کرده دانشگاه تهران برای نخستین بار رتبه 151 در رشته مهندسی عمران و شهرسازی را کسب کرده است. دانشگاه تهران در پایگاه رتبه بندی دانشگاه های جهان، QS که در 5 موضوع کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی شیمی، مهندسی الکترونیک، علم هوانوردی رتبه بندی انجام داده توانست در رشته مهندسی عمران رتبه 151 جهان را کسب کند.
بيشتر بخوانيد ...
تأسیس کرسی یونسکو در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران به مرحله اجرا رسید (1389/11/09 ) Image: تأسیس کرسی یونسکو در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران به مرحله اجرا رسید
تأسیس کرسی یونسکو در زمینه کارآفرینی، در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران به مرحله اجرا رسید و  دکتر سید محمد مقیمی، بر پایه نامه شماره 2-2-17/3284/25 مورخ 1389/10/25 صادره از کمیسیون ملی یونسکو-ایران، به ریاست کرسی یونسکو در کارآفرینی در دانشگاه تهران منصوب شد.
بيشتر بخوانيد ...
شرکت مرکز SBDC دانشگاه در نمایشگاه دستاوردهای صنعت و معدن (1389/10/15 ) Image: شرکت مرکز SBDC دانشگاه در نمایشگاه دستاوردهای صنعت و معدن
نمایشگاه «دستاوردهای بومی سازی و خودکفایی صنعت و معدن» از 16 تا 21 دی ماه امسال با حضور مقامات ارشد صنعتی کشور، مبتکران، صنعتگران و معدن کاران برجسته کشور برگزار می شود. مرکزSBDCدانشگاه تهران نیز آخرین دستاوردهای خود در زمینه ساخت قطعات، تجهیزات و دانش فنی ایجادشده را در این نمایشگاه ارایه خواهد کرد.
بيشتر بخوانيد ...
برگزیدگان نوزدهمین جشنواره پژوهش دانشگاه تهران معرفی شدند (1389/10/13 ) Image: برگزیدگان نوزدهمین جشنواره پژوهش دانشگاه تهران معرفی شدند
نوزدهمین جشنواره پژوهش دانشگاه تهران با حضور پژوهشگران، استادان، اندیشمندان، مسئولان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه تهران 29 آذر در تالار علامه امینی این دانشگاه برگزار شد. دکتر فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه تهران در این مراسم با اشاره به روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: بزرگداشت پژوهش فقط به این روز ختم نشود و ما بتوانیم پژوهش را نهادینه کنیم . دکتر رهبر افزود : آنچه مسلم است که امروز پژوهش یک واقعیت مسلم اجتماعی است و باید به آن توجه شود.
بيشتر بخوانيد ...
دانشگاه تهران؛ رتبه 6 خاور میانه (1389/10/07 ) Image: دانشگاه تهران؛ رتبه 6 خاور میانه
در گزارش جهانی رتبه بندی مؤسسات توسط سایماگو (SIR) که در سال 2010 انجام شده دو هزار و 833 دانشگاه و مؤسسه پژوهشی جهان مورد رتبه بندی قرار گرفته است که در این رتبه بندی دانشگاه تهران در خاورمیانه حائز رتبه 6 است. جعفر مهراد، رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری گفت: در این رتبه بندی در منطقه خاورمیانه دانشگاه حاجت تپه در ترکیه نخستین دانشگاه در این رتبه بندی است. رتبه جهانی این دانشگاه 354 و رتبه کشوری آن یک است.
بيشتر بخوانيد ...
جلسه ویژه دانشگاه تهران برای پذیرش در دکتری (1389/10/06 ) Image: جلسه ویژه دانشگاه تهران برای پذیرش در دکتری
سید مهدی قمصری معاون آموزشی دانشگاه تهران از برگزاری شورای آموزشی دانشگاه تهران طی هفته آتی برای تعیین معیارهای ارزیابی و نحوه امتیاز دادن به افرادی که پس از برگزاری آزمون متمرکز دکتری توسط سازمان سنجش به دانشگاه تهران معرفی می شوند خبر داد. وی افزود: در ارزیابی که دانشگاه بر روی معرفی شدگان انجام می دهد نمره آزمون زبان عمومی دانشگاه تاثیر خواهد داشت البته میزان تأثیر هنوز مشخص نیست. به طور قطع فردی که نمره بالاتری در آزمون زبان عمومی اخذ کرده است در اولویت قرار خواهد گرفت.
بيشتر بخوانيد ...
نوزدهمین جشنواره پژوهشی دانشگاه تهران برگزار شد (1389/10/01 ) Image: نوزدهمین جشنواره پژوهشی دانشگاه تهران برگزار شد
نوزدهمین جشنواره پژوهشی دانشگاه تهران در آستانه هفته پژوهش با معرفی و تقدیر از برترین‌های پژوهشی این دانشگاه، با حضور دكتر فرهاد رهبر، رییس و دكتر جعفری، معاون پژوهشی دانشگاه در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد. در این جشنواره، 13 پژوهشگر نمونه، با دریافت نشان درجه یك و دو و مجموعا 19 طرح پژوهشی شامل چهار طرح پژوهشی نمونه، شش طرح كاربردی برتر، پنج طرح كاربردی نمونه و چهار طرح كاربردی قابل تقدیر از سوی معاونت پژوهشی دانشگاه تهران معرفی و با دریافت نشان پژوهشی، تقدیر شدند.
بيشتر بخوانيد ...
دانشگاه تهران در جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه های دنیا در صدر قرار گرفت (1389/09/23 ) Image: دانشگاه تهران در جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه های دنیا در صدر قرار گرفت
دومین نسخه از گزارش های جهانی SIR یا رتبه بندی دانشگاه های جهان بر اساس انتشار مقالات در سال 2010 منتشر شد که بر اساس این رتبه بندی در میان دانشگاه های ایرانی، دانشگاه تهران با رتبه 474 در صدر قرار گرفته است. گزارش جهانی SIR با هدف تحلیل و ارزیابی منابع دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی درسرتاسر جهان منتشر شده و نشان دهنده اطلاعاتی درباره میزان ارجاع به مقالات و انتشار مقالات علمی در دوره زمانی مشخص در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی است که براساس پایگاه داده های اسکوپوس باید حداقل 100 مقاله علمی را به چاپ رسانده باشند.
بيشتر بخوانيد ...
Page 10 of 21First   Previous   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  Next   Last   
bottomPane