}
سه شنبه ، 1 آبــــان ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
دانشگاه تهران رتبه اول کشور در نظام رتبه‌بندی USNEWS را کسب کرد (1394/07/26 ) Image: دانشگاه تهران رتبه اول کشور در نظام رتبه‌بندی USNEWS را کسب کرد

 روابط عمومی دانشگاه تهران گزارش داد: دانشگاه تهران برای دومین سال پیاپی رتبه اول ملی در نظام رتبه‌بندی US NEWS را کسب کرد. به گزارش معاونت بین‌الملل دانشگاه تهران، در ویرایش 2016 رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های دنیا (Best Global Universities) که توسط یو.اس. نیوز منتشر می‌شود، دانشگاه تهران با کسب 48/4 امتیاز توانسته است در رتبه اول کشور، رتبۀ 57 آسیا، و رتبه 379 جهان قرار گیرد. پس از دانشگاه‌ تهران، دانشگاه‌های صنعتی شریف، صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، علوم پزشکی تهران، تربیت مدرس، علم و صنعت، و دانشگاه آزاد اسلامی کرج، به ترتیب رتبه‌های دوم تا هشتم ملی را به خود اختصاص داده‌اند.

بيشتر بخوانيد ...
طرح ترمیم سر در تاریخی دانشگاه تهران طرح برتر بتنی کشور شد (1394/07/26 ) Image: طرح ترمیم سر در تاریخی دانشگاه تهران طرح برتر بتنی کشور شد

 طرح ترمیم سر در دانشگاه تهران، به عنوان طرح برتر بتنی کشور توسط انجمن بتن ایران انتخاب شد.
روابط عمومی دانشگاه تهران گزارش داد: در مراسمی که روز 16 مهرماه 1394 توسط انجمن بتن ایران برگزار شد، طرح ترمیم سر در دانشگاه تهران، که سال گذشته به مناسبت هشتادمین سالگرد تصویب قانون تاسیس دانشگاه تهران انجام شده بود، عنوان طرح برتر بتن کشور را کسب کرد.
سر در تاریخی دانشگاه تهران، که نماد آموزش عالی کشور به شمار می‌رود، تاکنون در چند نوبت مورد ترمیم جزیی قرار گرفته بود، اما با توجه به آسیب‌ها و ترک خوردگی‌های گسترده، در سال گذشته، طرح ترمیم آن در دستور کار دانشگاه قرار گرفت و طراحی و نظارت عالیه عملیات ترمیم آن، توسط انستیتو مصالح ساختمانی دانشگاه تهران و اجرای آن توسط شرکت‌های «آریانا پلیمر» و «پایا سازند آژند» با کارفرمایی دفتر طرح‌های عمرانی و پشتیبانی دانشگاه تهران انجام پذیرفت.

بيشتر بخوانيد ...
اسکناس منقّش به طرح سردر تاریخی دانشگاه تهران در چرخه پولی کشور قرار گرفت (1394/07/05 ) Image: اسکناس منقّش به طرح سردر تاریخی دانشگاه تهران در چرخه پولی کشور قرار گرفت

 اسکناس پنجاه هزار ریالی منقّش به طرح  سردر تاریخی دانشگاه  از ۳۱ شهریور ماه در چرخه پولی کشور قرار گرفت. روابط عمومی دانشگاه تهران گزارش داد: دکتر سید احمدرضا خضری، مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران، در این خصوص گفت: «اسکناس منقوش به طرح سر در تاریخی دانشگاه تهران که به اهتمام بانک مرکزی  جمهوری اسلامی ایران و وزارت اقتصاد و دارایی، به مناسبت هشتادمین سال تصویب قانون تأسیس دانشگاه منتشر شده بود، از ۳۱ شهریور 1394، به مناسبت آغاز سال‌تحصیلی و در آستانه اعیاد مبارک قربان و غدیر، توزیع و در چرخه پولی کشور قرار گرفت».

بيشتر بخوانيد ...
ارتقای جایگاه دانشگاه تهران در نظام رتبه‌بندیQS (1394/06/28 ) Image: ارتقای جایگاه دانشگاه تهران در نظام رتبه‌بندیQS

 جایگاه دانشگاه تهران در نظام رتبه‌بندیQS  ارتقاء پیدا کرد. روابط عمومی دانشگاه تهران گزارش داد:  بر اساس گزارش ۲۰۱۵ موسسه QS درباره رتبه‌بندی بین‌المللی دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی جهان، دانشگاه تهران در جایگاه ۵۰۰-600 قرار گرفته و بر این اساس، رتبه دانشگاه تهران نسبت به ویرایش پیشین این نظام، نزدیک به 100 پله ارتقاء یافته است.

بيشتر بخوانيد ...
دانشگاه تهران در بین 300 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت (1394/06/01 ) Image: دانشگاه تهران در بین 300 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت

 روابط عمومی دانشگاه تهران گزارش داد: بر اساس گزارش منتشر شده از سوی نظام رتبه‌بندی شانگهای مبنی بر ارزیابی دانشگاه‌های جهان در سال 2015، دانشگاه تهران در میان 300 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. به گزارش معاونت بین‌الملل دانشگاه تهران، در این رتبه‌بندی، دانشگاه تهران در رتبه 201 تا 300 جهان و در جایگاه اول ملی، در کنار دانشگاه‌های معتبری چون ویکتوریا، واترلو، یورک، اتاوا، فلوریدای جنوبی، ماریلند بالتیمور، نوتردام، نبراسکا و اوتاگو قرار گرفته و پس از آن، دانشگاه صنعتی شریف در جایگاه دوم و در رتبه 401 تا 500 جهان قرار دارد. 

بيشتر بخوانيد ...
سردرِ تاریخی دانشگاه تهران بازسازی و رونمایی شد (1394/03/27 ) Image: سردرِ تاریخی دانشگاه تهران بازسازی و رونمایی شد
روابط عمومی دانشگاه تهران گزارش داد: سردرِ تاریخی دانشگاه تهران، که معروف‌ترین نماد آموزش عالی کشور است، پس از حدود 45 سال مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت.
دکترسید احمدرضا خضری، مشاور رئیس دانشگاه و مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران، گفت:طرح مرمت و بازسازی سردرِ تاریخی دانشگاه تهران، به عنوان معروف‌ترین نماد آموزش عالی کشور، به عنوان یکی از برنامه‌های گرامیداشت هشتادمین سال تصویب قانون تأسیس دانشگاه تهران در دستور کار ستاد قرار گرفت و پس از بررسی‌های فنی، از روزهای پایانی سال 93، مرمت این اثر تاریخی با حمایت شهرداری تهران عملیاتی شد که پس از حدود سه ماه فعالیت، در ابتدای خرداد ماه 1394به پایان رسید.
بيشتر بخوانيد ...
انتصاب دکتر محمود نیلی احمدآبادی به سمت ریاست دانشگاه (1394/03/23 ) Image: انتصاب دکتر محمود نیلی احمدآبادی به سمت ریاست دانشگاه
روابط عمومی دانشگاه تهران گزارش داد: طی حکمی از سوی دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دکتر محمود نیلی احمدآبادی به سمت ریاست دانشگاه تهران منصوب شد.
دکتر نیلی پیش از این به عنوان سرپرست دانشگاه مشغول به فعالیت بود که پس از تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی، حکم ریاست وی از سوی وزیر علوم صادر شد.
کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران، انتصاب شایسته ایشان را به عنوان رئیس دانشگاه تهران تبریک عرض نموده، موفقیت روزافزون وی را از خداوند متعال مسئلت می‌نمائید.
بيشتر بخوانيد ...
دیدار هیأت دانشگاهی پاریس تک(Paris Tech) با مسئولان و دانشجویان دانشکده‌ فنی (1394/02/19 ) Image: دیدار هیأت دانشگاهی پاریس تک(Paris Tech) با مسئولان و دانشجویان دانشکده‌ فنی

 روابط عمومی دانشگاه تهران گزارش داد: هیأت دانشگاهی پاریس تک(.Paris Tech) پنجم اردیبهشت ماه 1394 با حضور در پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این پردیس در جلسه‌ای با حضور استادان و دانشجویان به معرفی رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌های وابسته به پاریس تک پرداختند.
این هیأت در راستای اجرای تفاهم‌نامه همکاری علمی و تحقیقاتی و برگزاری دوره مشترک با مدرک دو دانشگاه از پردیس دانشکده‌های فنی دیدار کردند.

بيشتر بخوانيد ...
دانشگاه تهران رتبۀ نخست ملی در رتبه‌بندی یورپ کسب کرد (1394/02/19 ) Image: دانشگاه تهران رتبۀ نخست ملی در رتبه‌بندی یورپ کسب کرد

 روابط عمومی دانشگاه تهران گزارش داد: بر اساس گزارش اخیر نظام رتبه‌بندی بین‌المللی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی یورپ(URAP)، دانشگاه تهران در جایگاه نخست ملی قرار گرفته است. طبق نتایج 2015-2014 این نظام، دانشگاه تهران در جایگاه 334 بین‌المللی و جایگاه 56 آسیا رتبه‌بندی شده است.

بيشتر بخوانيد ...
درخشش دانشگاه تهران در رتبه‌بندی موضوعی کیو.اس (1394/01/30 ) Image: درخشش دانشگاه تهران در رتبه‌بندی موضوعی کیو.اس

 روابط عمومی دانشگاه تهران گزارش داد: بر اساس گزارش اخیر مؤسسۀ کیو.اس. دربارۀ رتبه‌بندیِ 2015 دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی در حوزه‌های موضوعی مختلف، دانشگاه تهران توانسته است در پنج ردۀ موضوعی جایگاه بین‌المللی خود را حفظ کند. به این ترتیب، در حوزۀ فنی-مهندسی، دانشگاه تهران در حوزه‌های مهندسی عمران و سازه، مهندسی برق و الکترونیک، و مهندسی مکانیک، هوا-فضا، و ساخت به ترتیب رتبه‌های 151-200، 251-300، و 201-250 را کسب کرده است. همچنین، در حوزۀ علوم طبیعی نیز دانشگاه تهران توانسته است در موضوع‌های علوم مواد و ریاضیات به ترتیب رتبه‌های 151-200 و 301-350 را بدست آورد.

بيشتر بخوانيد ...
Page 5 of 21First   Previous   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  Next   Last   
bottomPane