}
شنبه ، 31 فرورديـن ، 98
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
جلسه تشکیل کانون دانش آموختگان دانشگاه تهران با حضور سرپرست دانشگاه تهران برگزار شد (1393/10/09 ) Image: جلسه تشکیل کانون دانش آموختگان دانشگاه تهران با حضور سرپرست دانشگاه تهران برگزار شد
روابط عمومی دانشگاه تهران گزارش داد: در هشتادمین سال تصویب قانون تأسیس دانشگاه جلسه‌ای با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی سرپرست دانشگاه، دکترسید احمدرضا خضری مشاور رئیس دانشگاه و مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی، دکتر سید مهدی قمصری، دکتر حسن به‌نژاد، دکتر سیدجواد ساداتی‌نژاد، دکتر عباس مصلی‌نژاد،دکتر سید محمد شهابی، مهندس محمدرضا رستمی و مهندس میرعلیرضا مهنا، دبیر کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران در تاریخ هشتم دی ماه 93 در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد و موضوع تأسیس کانون دانش‌آموختگان دانشگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
بيشتر بخوانيد ...
دانشکده فنی مقام دوم جشنواره ورزشی دانشجویان دانشگاه تهران را کسب کرد (1393/10/01 ) Image: دانشکده فنی مقام دوم جشنواره ورزشی دانشجویان دانشگاه تهران را کسب کرد

 روابط عمومی دانشگاه تهران گزارش داد: مراسم اختتامیه‌ی جشنواره‌ی ورزشی دانشجویان به مناسبت بزرگداشت هشتادمین سال تصویب قانون تأسیس دانشگاه تهران 25 آذر با حضور رئیس و هیئت رئیسه‌ی دانشگاه، رؤسا و معاونان دانشکده‌‌ها در سالن شماره یک اداره کل تربیت بدنی برگزار شد. در آغاز این مراسم، پس از اجرای موسیقی سنتی و تیزر مسابقات، آقای حبیب‌اللهی، مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه، گزارشی از روند اجرای جشنواره ارایه نمود و سپس به معاونان دانشجویی و فرهنگی پردیس‌ها،دانشکده‌های برتر جشنواره‌ی مذکور که براساس تعداد مقام‌های اکتسابی بیشترین امتیاز را در مجموع کل مسابقات به دست آورده بودند، تندیس ویژه و حکم قهرمانی اهدا شد. براین اساس دانشکده تربیت بدنی، پردیس فنی و پردیس کیش به ترتیب با کسب 162،191 و 92 امتیاز به مقام‌های اول تا سوم جشنواره دست یافتند.

بيشتر بخوانيد ...
دوی همگانی به مناسبت هشتادمین سال تاسیس دانشگاه تهران (1393/08/03 ) Image: دوی همگانی به مناسبت هشتادمین سال تاسیس دانشگاه تهران

 روابط عمومی دانشگاه تهران گزارش داد: همایش دوی همگانی دانشجویان، کارکنان واعضای هیأت علمی دانشگاه به مناسبت بزرگداشت هشتادمین  سال تصویب قانون تأسیس دانشگاه 26 مهر ماه 1393، هم‌زمان با روز «تربیت بدنی و ورزش» برگزار شد. بر همین اساس جمعی از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه به همراه دکتر گلدانساز، معاون اداری و مالی دانشگاه مسیر دانشکده تربیت بدنی تا پردیس مرکزی دانشگاه را با به اهتزاز درآوردن پرچم دانشگاه و نشان‌هایی از هشتادمین سال تأسیس دانشگاه تهران طی کردند و در پایان با تجمع در جوار یادمان شهدای گمنام با تلاوت قرآن، یاد آن عزیزان را در هشتادمین سال تأسیس دانشگاه گرامی داشتند. سپس دکتر خضری، رئیس ستاد هشتادمین سال  تصویب قانون تاسیس دانشگاه، ضمن ایراد سخنرانی از برگزار کنندگان و شرکت‌کنندگان در مراسم قدردانی کرد.

بيشتر بخوانيد ...
مراسم معارفه رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد (1393/07/15 ) Image: مراسم معارفه رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد

 روابط عمومی دانشگاه تهران گزارش داد: مراسم تودیع و معارفه رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با حضور دکترمحمود نیلی احمدآبادی، سرپرست دانشگاه، و جمعی از معاونین دانشگاه، اول مهر 1393 در سالن همایش پارک علم و فناوری برگزار شد.
در این مراسم محمد جعفر صدیق دامغانی زاده در حکمی از سوی سرپرست دانشگاه تهران به مدت سه سال به طور رسمی به عنوان رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران منصوب شد.

بيشتر بخوانيد ...
معرفی لوگوی هشـــتادمین سال تاسیس دانشگاه تهران (1393/05/15 ) Image: معرفی لوگوی هشـــتادمین سال تاسیس دانشگاه تهران

 ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت هشتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تهران، که از ماه گذشته کار خود را آغاز کرده است طرح ارائه شده برای لوگوی این مناسبت تاریخی را که توسط دکتر سیدمحمد فدوی، استاد دانشکده هنرهای زیبا ارائه شده بود، پس از اطلاحات لازم تصویب کرد. این لوگو جهت استفاده به پردیس‌ها، دانشکده‌ها و موسسات تابعه دانشگاه تهران ابلاغ گردیده است.

بيشتر بخوانيد ...
تشکیل ستاد بزرگداشت هشتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تهران (1393/05/12 ) Image: تشکیل ستاد بزرگداشت هشتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تهران

 با صدور احکامی از سوی دکتر محمود نیلی احمدآبادی، سرپرست دانشگاه تهران، اعضای ستاد بزرگداشت هشتادمین سال تاسیس دانشگاه تهران منصوب شدند و این ستاد کار خود را رسماً از تیر ماه آغاز کرد.
اعضای این ستاد متشکل از تعدادی از اعضای هیات‌رئیسه، مدیران و استادان دانشگاه تهران می‌باشند و ریاست آن نیز بر عهده دکتر سیداحمدرضا خضری، مشاور رئیس، مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران است.
همچنین نظر به پیشتازی و موفقیت دانشکده فنی در برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های گرامیداشت شصتمین سال و هفتادمین سال تاسیس دانشگاه که در سال‌های 1373 و 1383 برگزار شد، آقایان دکتر محمود کمره‌ای (برق 58)، رئیس دانشکده فنی و مهندس میرعلیرضا مهنا(معدن 67)، دبیر کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران نیز در این ستاد عضویت دارند.

بيشتر بخوانيد ...
مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه تهران (1393/03/28 ) Image: مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه تهران

 مراسم معارفه دکتر محمود نیلی‌احمدآبادی به عنوان سی و دومین رییس دانشگاه تهران و تجلیل از خدمات دکتر امید سرپرست سابق دانشگاه و معاون وزیر علوم با حضور وزیر علوم، الهام امین‌زاده معاون حقوقی رییس جمهوری و جمعی از دانشگاهیان روز دوشنبه 27 خرداد 1393برگزار شد.
خبرگزاری دانشجویان ایسنا گزارش داد: دکتر محمود نیلی‌احمدآبادی در مراسم معارفه‌اش به عنوان سرپرست دانشگاه تهران ضمن خوشامدگویی به دکتر فرجی‌دانا، تصریح کرد: قبل از هرچیز مراتب تشکر و قدردانی خود را از دکتر امید ابراز می‌کنم که از وی جز ایثار و ازخودگذشتگی چیزی ندیده‌ام. فعالیتی که دکتر امید در این چهار ماه انجام دادند برابر با فعالیتی است که همه مدیران در دوره‌های طولانی‌تر انجام داده‌اند.

بيشتر بخوانيد ...
دکتر محمود نيلي احمدآبادي به سمت سرپرستی دانشگاه تهران منصوب شد (1393/03/26 ) Image: دکتر محمود نيلي احمدآبادي به سمت سرپرستی دانشگاه تهران منصوب شد
دکتر رضا فرجی دانا(برق65) وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، با صدور حكمي دکتر محمود نيلي احمدآبادي را به عنوان سی‌ و دومین سرپرست دانشگاه تهران منصوب کرد.
روابط عمومی دانشکده فنی گزارش داد: روابط عمومی وزارت علوم، در اين حكم انتصاب آورده است: امید است با توکل به خداوند سبحان، ماموریت و وظایف سرپرستی دانشگاه تهران را بر پایه قوانین، سیاست ها و برنامه های مصوب به انجام رسانید. بایسته است با پیروی از آموزه های اسلامی، مبانی علمی، راهبردهای دولت تدبیر و امید و جلب همکاری دانشگاهیان و صاحب نظران، نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری و نقش آفريني آن در اقتصاد دانش بنيان و تحقق سياست هاي اقتصاد مقاومتي ایفا نمایید.
بيشتر بخوانيد ...
هشتادمین سالروز تصویب قانون تاسیس دانشگاه تهران (1393/03/10 ) Image: هشتادمین سالروز تصویب قانون تاسیس دانشگاه تهران

 ماموریت تهیه پروژه دانشگاه "به منظور تربیت معلم و پزشک و مهندس راه شوسه و راه آهن" در سال 1310 به عیسی صدیق که سال قبل از آن برای ادامه تحصیل در دوره دکتری به دانشگاه کلمبیا در آمریکا رفته بود، محول شد. وی طرحی تهیه و در 16 آذر 1310 به ایران فرستاد. دکتر عیسی صدیق برای اولین بار واژه "دانشگاه" را به کار برد و در طرح خود نه تنها "آموزش علم" بلکه "پژوهش و تولید علم" را نیز مورد توجه قرار داد. از نکات بارز در طرح وی تامین بودجه دانشگاه از محل درآمدهای خود آن بود که ایده خودگردانی دانشگاه و عدم وابستگی مالی آن را ارائه می داد.طرح پس از تصویب به دولت ابلاغ شد تا به مرحله اجرا گذاشته شود، ولی به لحاظ تغییر دولت، اجرای آن عملی نشد تا اینکه سرانجام لایحه قانونی تأسیس دانشگاه تهران در 8 خردادماه 1313 به تصویب مجلس شورای ملی رسید.

بيشتر بخوانيد ...
راه اندازی دو کرسی یونسکو در دانشکده فنی (1393/02/08 ) Image: راه اندازی دو کرسی یونسکو در دانشکده فنی
مراسم افتتاح رسمی دو کرسی تازه تاسیس یونسکو تحت عنوان "آموزش مهندسی"  و "بازیافت آب" روز شنبه 6 اردیبهشت ماه 1393 در تالار ابوریحان کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران با حضور ایرینا بوکوآ دبیر کل یونسکو، دکتر امید سرپرست دانشگاه تهران، دکتر جلالی سفیر ایران در یونسکو، دکتر سعیدآبادی دبیر کل کمیسیون‌های ملی یونسکو در ایران و شخصیت های علمی و فرهنگی داخلی و خارجی برگزار شد.
در حال حاضر دانشگاه تهران دارای پنج کرسی تحت عنوان‌های "آموزش مهندسی" تحت مسئولیت دکتر معماریان استاد مهندسی معدن دانشکده فنی، "بازیافت منابع آبی" تحت مسئولیت دکتر صراف‌زاده استاد مهندسی شیمی دانشکده فنی، "معماری اسلامی" تحت مسئولیت دکتر گلابچی استاد دانشکده هنرهای زیبا، "بیوفیزیک دیابت" تحت مسئولیت دکتر موسوی موحدی استاد موسسه تحقیقات بیوشیمی ـ بیوفیزیک و کرسی "کارآفرینی" تحت مسئولیت دکتر زالی استاد دانشکده کارآفرینی است.
در این مراسم همچنین مهندس میرعلیرضا مهنا، دبیر کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران نیز حضور داشت.
جهت کسب اطلاعات بيشتر در خصوص كرسي يونسکو در آموزش مهندسي اینجا را کلیک نمایید.
Page 7 of 21First   Previous   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  Next   Last   
bottomPane