}
شنبه ، 27 مـــرداد ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه تهران (1393/03/28 ) Image: مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه تهران

 مراسم معارفه دکتر محمود نیلی‌احمدآبادی به عنوان سی و دومین رییس دانشگاه تهران و تجلیل از خدمات دکتر امید سرپرست سابق دانشگاه و معاون وزیر علوم با حضور وزیر علوم، الهام امین‌زاده معاون حقوقی رییس جمهوری و جمعی از دانشگاهیان روز دوشنبه 27 خرداد 1393برگزار شد.
خبرگزاری دانشجویان ایسنا گزارش داد: دکتر محمود نیلی‌احمدآبادی در مراسم معارفه‌اش به عنوان سرپرست دانشگاه تهران ضمن خوشامدگویی به دکتر فرجی‌دانا، تصریح کرد: قبل از هرچیز مراتب تشکر و قدردانی خود را از دکتر امید ابراز می‌کنم که از وی جز ایثار و ازخودگذشتگی چیزی ندیده‌ام. فعالیتی که دکتر امید در این چهار ماه انجام دادند برابر با فعالیتی است که همه مدیران در دوره‌های طولانی‌تر انجام داده‌اند.

بيشتر بخوانيد ...
دکتر محمود نيلي احمدآبادي به سمت سرپرستی دانشگاه تهران منصوب شد (1393/03/26 ) Image: دکتر محمود نيلي احمدآبادي به سمت سرپرستی دانشگاه تهران منصوب شد
دکتر رضا فرجی دانا(برق65) وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، با صدور حكمي دکتر محمود نيلي احمدآبادي را به عنوان سی‌ و دومین سرپرست دانشگاه تهران منصوب کرد.
روابط عمومی دانشکده فنی گزارش داد: روابط عمومی وزارت علوم، در اين حكم انتصاب آورده است: امید است با توکل به خداوند سبحان، ماموریت و وظایف سرپرستی دانشگاه تهران را بر پایه قوانین، سیاست ها و برنامه های مصوب به انجام رسانید. بایسته است با پیروی از آموزه های اسلامی، مبانی علمی، راهبردهای دولت تدبیر و امید و جلب همکاری دانشگاهیان و صاحب نظران، نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری و نقش آفريني آن در اقتصاد دانش بنيان و تحقق سياست هاي اقتصاد مقاومتي ایفا نمایید.
بيشتر بخوانيد ...
هشتادمین سالروز تصویب قانون تاسیس دانشگاه تهران (1393/03/10 ) Image: هشتادمین سالروز تصویب قانون تاسیس دانشگاه تهران

 ماموریت تهیه پروژه دانشگاه "به منظور تربیت معلم و پزشک و مهندس راه شوسه و راه آهن" در سال 1310 به عیسی صدیق که سال قبل از آن برای ادامه تحصیل در دوره دکتری به دانشگاه کلمبیا در آمریکا رفته بود، محول شد. وی طرحی تهیه و در 16 آذر 1310 به ایران فرستاد. دکتر عیسی صدیق برای اولین بار واژه "دانشگاه" را به کار برد و در طرح خود نه تنها "آموزش علم" بلکه "پژوهش و تولید علم" را نیز مورد توجه قرار داد. از نکات بارز در طرح وی تامین بودجه دانشگاه از محل درآمدهای خود آن بود که ایده خودگردانی دانشگاه و عدم وابستگی مالی آن را ارائه می داد.طرح پس از تصویب به دولت ابلاغ شد تا به مرحله اجرا گذاشته شود، ولی به لحاظ تغییر دولت، اجرای آن عملی نشد تا اینکه سرانجام لایحه قانونی تأسیس دانشگاه تهران در 8 خردادماه 1313 به تصویب مجلس شورای ملی رسید.

بيشتر بخوانيد ...
راه اندازی دو کرسی یونسکو در دانشکده فنی (1393/02/08 ) Image: راه اندازی دو کرسی یونسکو در دانشکده فنی
مراسم افتتاح رسمی دو کرسی تازه تاسیس یونسکو تحت عنوان "آموزش مهندسی"  و "بازیافت آب" روز شنبه 6 اردیبهشت ماه 1393 در تالار ابوریحان کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران با حضور ایرینا بوکوآ دبیر کل یونسکو، دکتر امید سرپرست دانشگاه تهران، دکتر جلالی سفیر ایران در یونسکو، دکتر سعیدآبادی دبیر کل کمیسیون‌های ملی یونسکو در ایران و شخصیت های علمی و فرهنگی داخلی و خارجی برگزار شد.
در حال حاضر دانشگاه تهران دارای پنج کرسی تحت عنوان‌های "آموزش مهندسی" تحت مسئولیت دکتر معماریان استاد مهندسی معدن دانشکده فنی، "بازیافت منابع آبی" تحت مسئولیت دکتر صراف‌زاده استاد مهندسی شیمی دانشکده فنی، "معماری اسلامی" تحت مسئولیت دکتر گلابچی استاد دانشکده هنرهای زیبا، "بیوفیزیک دیابت" تحت مسئولیت دکتر موسوی موحدی استاد موسسه تحقیقات بیوشیمی ـ بیوفیزیک و کرسی "کارآفرینی" تحت مسئولیت دکتر زالی استاد دانشکده کارآفرینی است.
در این مراسم همچنین مهندس میرعلیرضا مهنا، دبیر کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران نیز حضور داشت.
جهت کسب اطلاعات بيشتر در خصوص كرسي يونسکو در آموزش مهندسي اینجا را کلیک نمایید.
درگذشت دکتر محمدابراهیم باستانی پاریزی (1393/01/19 ) Image: درگذشت دکتر محمدابراهیم باستانی پاریزی

 دکتر محمدابراهیم باستانی پاریزی اندیشمند معاصر و استاد برجسته و نامدار دانشکده ادبیات دانشگاه تهران، سه‌شنبه 5 فروردین 1393 پس از یک ماه رنج بیماری کبد، سرانجام در سن 89 سالگی دار فانی را وداع گفت.
دکتر باستانی پاریزی در سال 1330 از دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد. وی کار خود را در دانشگاه تهران از سال 1338 با مجله داخلی دانشکده ادبیات شروع کرد و تا سال 1387 استاد تمام وقت آن دانشگاه بود.
براساس گزارش سایت تابناک نخستین نوشته او در مجله بیداری کرمان در سال 1321 تحت عنوان مقاله «تقصیر با مردان است نه زنان» به چاپ رسید. از آن پس به عنوان نویسنده یا مترجم زبان‌های عربی و فرانسه، مقالات بی‌شماری در روزنامه‌ها و مجلاتی مانند کیهان، اطلاعات، خواندنی‌ها، یغما، راهنمای‌کتاب، آینده، کلک و بخارا چاپ گردید.

بيشتر بخوانيد ...
سرپرست دانشگاه تهران منصوب شد (1392/12/06 ) Image: سرپرست دانشگاه تهران منصوب شد
دکتر رضا فرجی‌دانا (برق65)، وزیر علوم طی حکمی دکتر محمدحسین امید را به عنوان سرپرست دانشگاه تهران منصوب کرد و از ریاست پیشین دانشگاه، دکتر فرهاد رهبر تشکر کرد.
دکتر فرهاد رهبر سی و یکمین رئیس دانشگاه تهران و شانزدهمین رئیس این دانشگاه پس از انقلاب بود که از بهمن 1386 این سمت را عهده‌دار بود.
دکتر امید در حال حاضر معاون اداری و مالی وزارت علوم می‌باشد که با حفظ سمت، سرپرستی دانشگاه تهران را به عهده گرفته است. شایان ذکر است وی در کارنامه اجرائی خود، معاونت اداری و مالی دانشگاه تهران را نیز دارد.
دکتر حسن احمدی گیوی درگذشت (1391/02/30 ) Image: دکتر حسن احمدی گیوی درگذشت

 با کمال تاسف مطلع شدیم، «دکترحسن احمدی گیوی» استاد دانشگاه و مولف و پژوهشگر نامدار و پیشکسوت ادبیات و زبان فارسی که سالها استاد ادبیات فارسی در دانشکده فنی نیز بودند، صبح سه شنبه 26 اردیبهشت 91، در سن 85 سالگی به علت ایست قلبی دار فانی را وداع گفت. کانون مهندسین فارغ التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران درگذشت این استاد استاد نامدار و پیشکسوت عرصه پژوهش در زبان ادبیات فارسی را به جامعه فرهنگی و خانواده آن مرحوم تسلیت گفته، برای آنان صبر و شکیبایی و برای آن مرحوم آمرزش آرزو میکند.

بيشتر بخوانيد ...
دانشجویان دانشگاه تهران در صدر برترین دانشجویان کشور (1390/12/20 ) Image: دانشجویان دانشگاه تهران در صدر برترین دانشجویان کشور
در مرحله نهایی المپیاد دانشجویی کشور در سال 1390 از 5 دانشجویی برگزیده مرحله نهایی المپیاد 4 دانشجو از دانشجویان دانشگاه تهران بودند که در رشته مهندسی شیمی کاروان ویسی، رشته مهندسی کامپیوتر، مهدی دهقانی محمد‌آبادی، رشته مهندسی مکانیک، بهروز استادمحمدی آرانی هر سه از دانشکده‌ فنی و در رشته حقوق محمدعلی رجب از دانشکده حقوق و علوم سیاسی به عنوان برگزیدگان نهایی المپیاد دانشجویی سال 90 معرفی شدند.
بيشتر بخوانيد ...
آزمایشگاه یادگیری الکترونیکی در دانشگاه تهران راه‌اندازی شد (1390/11/30 ) Image: آزمایشگاه یادگیری الکترونیکی در دانشگاه تهران راه‌اندازی شد
آزمایشگاه یادگیری الکترونیکی در راستای اجرایی کردن تفاهم‌نامه یادگیری الکترونیکی میان سازمان فناوری اطلاعات ایران و دانشگاه تهران در این دانشگاه به بهره‌برداری رسید. طرح تاسیس و راه‌اندازی آزمایشگاه فناوری‌های نو در یادگیری در دانشگاه تهران با هدف استفاده از توان علمی و پتانسیل تحقیقاتی دانشگاه تهران که از سابقه طولانی و تنوع رشته‌ای برخوردار است و نیز استفاده از ابعاد مختلف پژوهشی مدنظر قرار گرفته است.
بيشتر بخوانيد ...
پژوهشگاه دانشگاه تهران گشایش یافت (1390/11/30 ) Image: پژوهشگاه دانشگاه تهران گشایش یافت
در مراسمی که 25 بهمن با حضور رییس دانشگاه تهران، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، مسئولان پژوهشی و جمعی از مدیران و مسئولان دانشگاه برگزار شد، پژوهشگاه دانشگاه تهران گشایش یافت. دکتر فرهاد رهبر، رییس دانشگاه تهران در این مراسم از راه‌اندازی مجتمع پژوهشی و آزمایشگاه مرکزی در دانشگاه گفت: امروزه تولید علم در ایران رشد شتابانی دارد. به گونه‌ای که متوسط نرخ رشد تولید علم در ایران ۱۱ برابر نرخ رشد متوسط تولید علم دنیا است.
بيشتر بخوانيد ...
Page 7 of 20First   Previous   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  Next   Last   
bottomPane