}
شنبه ، 31 فرورديـن ، 98
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
درگذشت دکتر محمدابراهیم باستانی پاریزی (1393/01/19 ) Image: درگذشت دکتر محمدابراهیم باستانی پاریزی

 دکتر محمدابراهیم باستانی پاریزی اندیشمند معاصر و استاد برجسته و نامدار دانشکده ادبیات دانشگاه تهران، سه‌شنبه 5 فروردین 1393 پس از یک ماه رنج بیماری کبد، سرانجام در سن 89 سالگی دار فانی را وداع گفت.
دکتر باستانی پاریزی در سال 1330 از دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد. وی کار خود را در دانشگاه تهران از سال 1338 با مجله داخلی دانشکده ادبیات شروع کرد و تا سال 1387 استاد تمام وقت آن دانشگاه بود.
براساس گزارش سایت تابناک نخستین نوشته او در مجله بیداری کرمان در سال 1321 تحت عنوان مقاله «تقصیر با مردان است نه زنان» به چاپ رسید. از آن پس به عنوان نویسنده یا مترجم زبان‌های عربی و فرانسه، مقالات بی‌شماری در روزنامه‌ها و مجلاتی مانند کیهان، اطلاعات، خواندنی‌ها، یغما، راهنمای‌کتاب، آینده، کلک و بخارا چاپ گردید.

بيشتر بخوانيد ...
سرپرست دانشگاه تهران منصوب شد (1392/12/06 ) Image: سرپرست دانشگاه تهران منصوب شد
دکتر رضا فرجی‌دانا (برق65)، وزیر علوم طی حکمی دکتر محمدحسین امید را به عنوان سرپرست دانشگاه تهران منصوب کرد و از ریاست پیشین دانشگاه، دکتر فرهاد رهبر تشکر کرد.
دکتر فرهاد رهبر سی و یکمین رئیس دانشگاه تهران و شانزدهمین رئیس این دانشگاه پس از انقلاب بود که از بهمن 1386 این سمت را عهده‌دار بود.
دکتر امید در حال حاضر معاون اداری و مالی وزارت علوم می‌باشد که با حفظ سمت، سرپرستی دانشگاه تهران را به عهده گرفته است. شایان ذکر است وی در کارنامه اجرائی خود، معاونت اداری و مالی دانشگاه تهران را نیز دارد.
دکتر حسن احمدی گیوی درگذشت (1391/02/30 ) Image: دکتر حسن احمدی گیوی درگذشت

 با کمال تاسف مطلع شدیم، «دکترحسن احمدی گیوی» استاد دانشگاه و مولف و پژوهشگر نامدار و پیشکسوت ادبیات و زبان فارسی که سالها استاد ادبیات فارسی در دانشکده فنی نیز بودند، صبح سه شنبه 26 اردیبهشت 91، در سن 85 سالگی به علت ایست قلبی دار فانی را وداع گفت. کانون مهندسین فارغ التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران درگذشت این استاد استاد نامدار و پیشکسوت عرصه پژوهش در زبان ادبیات فارسی را به جامعه فرهنگی و خانواده آن مرحوم تسلیت گفته، برای آنان صبر و شکیبایی و برای آن مرحوم آمرزش آرزو میکند.

بيشتر بخوانيد ...
دانشجویان دانشگاه تهران در صدر برترین دانشجویان کشور (1390/12/20 ) Image: دانشجویان دانشگاه تهران در صدر برترین دانشجویان کشور
در مرحله نهایی المپیاد دانشجویی کشور در سال 1390 از 5 دانشجویی برگزیده مرحله نهایی المپیاد 4 دانشجو از دانشجویان دانشگاه تهران بودند که در رشته مهندسی شیمی کاروان ویسی، رشته مهندسی کامپیوتر، مهدی دهقانی محمد‌آبادی، رشته مهندسی مکانیک، بهروز استادمحمدی آرانی هر سه از دانشکده‌ فنی و در رشته حقوق محمدعلی رجب از دانشکده حقوق و علوم سیاسی به عنوان برگزیدگان نهایی المپیاد دانشجویی سال 90 معرفی شدند.
بيشتر بخوانيد ...
آزمایشگاه یادگیری الکترونیکی در دانشگاه تهران راه‌اندازی شد (1390/11/30 ) Image: آزمایشگاه یادگیری الکترونیکی در دانشگاه تهران راه‌اندازی شد
آزمایشگاه یادگیری الکترونیکی در راستای اجرایی کردن تفاهم‌نامه یادگیری الکترونیکی میان سازمان فناوری اطلاعات ایران و دانشگاه تهران در این دانشگاه به بهره‌برداری رسید. طرح تاسیس و راه‌اندازی آزمایشگاه فناوری‌های نو در یادگیری در دانشگاه تهران با هدف استفاده از توان علمی و پتانسیل تحقیقاتی دانشگاه تهران که از سابقه طولانی و تنوع رشته‌ای برخوردار است و نیز استفاده از ابعاد مختلف پژوهشی مدنظر قرار گرفته است.
بيشتر بخوانيد ...
پژوهشگاه دانشگاه تهران گشایش یافت (1390/11/30 ) Image: پژوهشگاه دانشگاه تهران گشایش یافت
در مراسمی که 25 بهمن با حضور رییس دانشگاه تهران، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، مسئولان پژوهشی و جمعی از مدیران و مسئولان دانشگاه برگزار شد، پژوهشگاه دانشگاه تهران گشایش یافت. دکتر فرهاد رهبر، رییس دانشگاه تهران در این مراسم از راه‌اندازی مجتمع پژوهشی و آزمایشگاه مرکزی در دانشگاه گفت: امروزه تولید علم در ایران رشد شتابانی دارد. به گونه‌ای که متوسط نرخ رشد تولید علم در ایران ۱۱ برابر نرخ رشد متوسط تولید علم دنیا است.
بيشتر بخوانيد ...
ارتقای دانشگاه تهران در رتبه جهانی وب‌سنجی (1390/11/20 ) Image: ارتقای دانشگاه تهران در رتبه جهانی وب‌سنجی
نسخه اول رتبه‌بندی وبومتریک یا وب‌سنجی سال 2012 منتشر شد که بر اساس آن رتبه 10 دانشگاه برتر ایران نیز اعلام شده و دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران نسبت به سال گذشته در این رتبه‌بندی ارتقا یافته‌اند. در این رتبه‌بندی جدید 537 دانشگاه و موسسه آموزشی از ایران نیز قرار دارند که رتبه آنها از 528 تا 20 هزار و 332 متغییر است، و رتبه 528 نیز به دانشگاه تهران اختصاص یافته است.
بيشتر بخوانيد ...
آخرین رتبه بندی وب دانشگاه تهران (1390/11/07 ) Image: آخرین رتبه بندی وب دانشگاه تهران
سرویس رتبه­بندی وب موسوم به (4icu.org University web ranking) در رتبه­بندی سال 2012 خود رتبه وب دانشگاه تهران را 388 اعلام کرد. خاطر نشان می­سازد، سرویس مذکور درسال 2005 میلادی تاسیس شده است و مقر آن در سیدنی استرالیا است. سرویس مذکور یک راهنمای بین­المللی آموزش عالی و موتور جستجویی است که شامل 11000 دانشگاه و دانشکده در سرتاسر جهان است و روزانه توسط بیش از 28000 کاربر از 100 کشور مورد بازدید قرار می­گیرد و مورد استفاده دانشجویان و اساتید بین المللی است.
بيشتر بخوانيد ...
طراحی و ساخت اولین دستگاه نانولیپوزوم ساز جهان در دانشگاه تهران (1390/10/23 ) Image: طراحی و ساخت اولین دستگاه نانولیپوزوم ساز جهان در دانشگاه تهران
محققین مرکز پژوهشی فناوری های نوین مهندسی علوم زیستی دانشگاه تهران موفق به طراحی و ساخت اولین دستگاه نانولیپوزوم ساز در سطح جهان شدند . طراحی و ساخت دستگاه نانولیپوزوم ساز کاملا در داخل کشور انجام شده و مشابه خارجی ندارد. دستگاه نانولیپوزوم ساز توانایی تولید نانولیپوزوم هایی با اندازه مشخص را دارد.
بيشتر بخوانيد ...
جزییات کسب امتیاز برای ورود به دکتری دانشگاه تهران در تکمیل ظرفیت (1390/10/10 ) Image: جزییات کسب امتیاز برای ورود به دکتری دانشگاه تهران در تکمیل ظرفیت

 دانشگاه تهران دستورالعمل نحوه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی را در نیمسال دوم سال تحصیلی 91-1390 اعلام کرد. دانشگاه تهران برای نیمسال دوم تحصیلی جاری در مقطع دکتری تخصصی از بین معرفی شدگان چند برابر ظرفیت مرحله اول آزمون دوره دکتری سازمان سنجش آموزش کشور دانشجوی دکتری تخصصی می پذیرد.

بيشتر بخوانيد ...
Page 8 of 21First   Previous   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  Next   Last   
bottomPane