}
شنبه ، 27 مـــرداد ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
نتایج جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های دنیا اعلام شد (1390/05/29 ) Image: نتایج جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های دنیا اعلام شد
دانشگاه شانگهای، جدیدترین رتبه‌بندی جهانی دانشگاهی خود را که برای اولین بار در سال 2003 و توسط مرکز دانشگاه‌های جهانی این دانشگاه منتشر شد، اعلام کرد که بر اساس آن دانشگاه هاروارد عنوان برترین دانشگاه جهان را دریافت کرده است. رتبه‌بندی شانگهای بر اساس 6 شاخص دانشگاه‌های جهان را دسته‌بندی می‌کند. در رتبه‌بندی سال 2011 شانگهای از دانشگاه‌های جهان، نام دانشگاه تهران با ارتقا رتبه‌ای محسوس نیز به چشم می‌خورد. 
بيشتر بخوانيد ...
راه‌اندازی نسخه جدید سامانه نشریات دانشگاه تهران (1390/05/15 ) Image: راه‌اندازی نسخه جدید سامانه نشریات دانشگاه تهران
نسخه جدید سامانه نشریات دانشگاه تهران در راستای تحقق "طرح استقرار دانشگاه دوفضایی" با همکاری اداره کل برنامه‌ریزی و نظارت پژوهشی و مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی آماده بهره‌برداری است. در این نسخه علاوه بر امکانات قبلی نظیر آرشیو و بازیابی مقالات نشریات، اتوماسیون مراحل ارسال مقاله توسط نویسنده یا نویسندگان، ارسال مقاله برای داوران، جمع‌بندی نظرات داوران، رد یا قبول مقاله و پیگیری وضعیت مقاله توسط ذینفعان از طریق کارتابل‌های مربوطه فراهم شده است. همچنین آرشیو نشریه دانشکده فنی از سال 1343 در این سامانه قابل بازیابی است.
بيشتر بخوانيد ...
صعود دانشگاه تهران جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌ها (1390/05/14 ) Image: صعود دانشگاه تهران جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌ها
نتایج نسخه رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان بر اساس وب سنجی در جولای 2011 اعلام شد که در این رتبه‌بندی که وسیع‌ترین رتبه‌بندی در جهان است، عملکرد 12 هزار وب سایت دانشگاهی در سراسر جهان مورد بررسی و دسته‌بندی قرار گرفته است. بر اساس آخرین نسخه به روز شده مرکز رتبه‌بندی وبومتریک دانشگاه‌های ایرانی نسبت به گذشته جایگاه بهتری پیدا کرده‌اند. دانشگاه تهران رتبه جهانی 708 را به دست آورده است. این در حالی است که رتبه این دانشگاه در آخرین نسخه‌ای این رتبه‌بندی938 اعلام شده بود.
بيشتر بخوانيد ...
توقف دوساله طرح ساماندهی دانشگاه تهران به دلیل كمبود اعتبار (1390/03/22 ) Image: توقف دوساله طرح ساماندهی دانشگاه تهران به دلیل كمبود اعتبار
دكتر امید، مدیر طرح ساماندهی دانشگاه تهران در مورد وضعیت طرح ساماندهی دانشگاه تهران با اشاره به توقف دو ساله این طرح، گفت: طرح ساماندهی دانشگاه تهران دو سال گذشته مصوب شد ولی به دلیل كمبود اعتبار این طرح متوقف شده است.
بيشتر بخوانيد ...
کرسی یونسکو در کارآفرینی در دانشکده کارآفرینی افتتاح شد (1390/03/20 ) Image: کرسی یونسکو در کارآفرینی در دانشکده کارآفرینی افتتاح شد
"کرسی یونسکو در کارآفرینی" 17 خرداد  با حضوردکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه تهران، دکتر محمد رضا سعید آبادی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، چون لی هانمدیر و نماینده دفتر منطقه ای یونسكو در ایران، دکتر محمد حسن شجاعی فرد رئیس کمیته ملی آموزش عالی کمیسون ملی یونسکو و دکتر سید محمد مقیمی معاون اداری ومالی دانشگاه و رئیس این کرسی در دانشکده کارآفرینی به طور رسمی گشایش یافت.
بيشتر بخوانيد ...
تقدیر از چهره های ماندگار دانشکده فنی (1390/02/15 ) Image: تقدیر از چهره های ماندگار دانشکده فنی
همزمان با روز معلم، مراسم گرامیداشت استاد مرتضی مطهری و تجلیل از 61 چهره ماندگار دانشگاه تهران دوشنبه 12 اردیبهشت ماه در دانشگاه تهران برگزار شد. دکتر پرویز جبه دار مارالانی(استاد رشته مهندسی برق) و دکتر منصور نیکخواه بهرامی(استاد رشته مکانیک)، چهره های ماندگار دانشکده فنی نیز از استادانی بودند که در این مراسم از آنان تقدیر شد. در بخش دیگری از مراسم از که چهره های ماندگار درگذشته یاد شد، از شادروان دکتر کارو لوکس چهره ماندگار مهندسی برق تجلیل شد.
بيشتر بخوانيد ...
راه‌اندازی 68رشته در شعبه کیش دانشگاه ‌تهران (1390/01/27 ) Image: راه‌اندازی 68رشته در شعبه کیش دانشگاه ‌تهران
پردیس بین الملل دانشگاه تهران، 68 رشته تحصیلی را با همکاری دانشگاه های خارجی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری راه اندازی می کند. ایجاد 18 رشته در مقطع دکتری، 39 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 11 رشته در مقطع کارشناسی از مهمترین برنامه های مصوب سال جاری پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران به شمار می رود.
بيشتر بخوانيد ...
صعود دانشگاه تهران در رتبه بندی بهترین دانشگاه‌های جهان (1390/01/20 ) Image: صعود دانشگاه تهران در رتبه بندی بهترین دانشگاه‌های جهان
بر اساس جدیدترین گزارش پایگاه رتبه بندی دانشگاه‌های جهان QS، که لیست برترین دانشگاه‌های دنیا را اعلام کرده دانشگاه تهران برای نخستین بار رتبه 151 در رشته مهندسی عمران و شهرسازی را کسب کرده است. دانشگاه تهران در پایگاه رتبه بندی دانشگاه های جهان، QS که در 5 موضوع کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی شیمی، مهندسی الکترونیک، علم هوانوردی رتبه بندی انجام داده توانست در رشته مهندسی عمران رتبه 151 جهان را کسب کند.
بيشتر بخوانيد ...
تأسیس کرسی یونسکو در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران به مرحله اجرا رسید (1389/11/09 ) Image: تأسیس کرسی یونسکو در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران به مرحله اجرا رسید
تأسیس کرسی یونسکو در زمینه کارآفرینی، در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران به مرحله اجرا رسید و  دکتر سید محمد مقیمی، بر پایه نامه شماره 2-2-17/3284/25 مورخ 1389/10/25 صادره از کمیسیون ملی یونسکو-ایران، به ریاست کرسی یونسکو در کارآفرینی در دانشگاه تهران منصوب شد.
بيشتر بخوانيد ...
شرکت مرکز SBDC دانشگاه در نمایشگاه دستاوردهای صنعت و معدن (1389/10/15 ) Image: شرکت مرکز SBDC دانشگاه در نمایشگاه دستاوردهای صنعت و معدن
نمایشگاه «دستاوردهای بومی سازی و خودکفایی صنعت و معدن» از 16 تا 21 دی ماه امسال با حضور مقامات ارشد صنعتی کشور، مبتکران، صنعتگران و معدن کاران برجسته کشور برگزار می شود. مرکزSBDCدانشگاه تهران نیز آخرین دستاوردهای خود در زمینه ساخت قطعات، تجهیزات و دانش فنی ایجادشده را در این نمایشگاه ارایه خواهد کرد.
بيشتر بخوانيد ...
Page 9 of 20First   Previous   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  Next   Last   
bottomPane