}
سه شنبه ، 1 آبــــان ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
دیدار رییس دانشگاه دولتی تجارت و اقتصاد روسیه با رییس دانشگاه تهران (1390/07/24 ) Image: دیدار رییس دانشگاه دولتی تجارت و اقتصاد روسیه با رییس دانشگاه تهران
دکتر سرگئی بابورین رییس دانشگاه دولتی تجارت و اقتصاد و معاون سابق دومای کشور روسیه 19 مهر با دکتر فرهاد رهبر،‌ رییس دانشگاه تهران دیدار کرد. رییس دانشگاه تهران در این دیدار از گسترش روابط علمی بین ایران و روسیه استقبال کرد و گفت: امیدوارم این دیدار آغازی برای گسترش همکاری‌های علمی بین دو دانشگاه باشد.
بيشتر بخوانيد ...
رییس دانشگاه تهران: رتبه دانشکده فنی از دانشگاه شریف بالاتر است (1390/06/30 ) Image: رییس دانشگاه تهران: رتبه دانشکده فنی از دانشگاه شریف بالاتر است
فرهاد رهبر، رییس دانشگاه تهران در مراسم «آیین ورودی نودانشجویان سال90» دانشگاه تهران خطاب به دانشجویان جدیدالورود گفت: دانشگاه تهران در میان رتبه‌های جهانی بین 300 و 400 قرار گرفته است، همچنین دانشکده فنی دانشگاه تهران در قیاس با دانشگاه صنعتی شریف حدود 10 تا 20 رتبه فاصله دارد و رتبه دانشگاه تهران بالاتر است.
بيشتر بخوانيد ...
برگزاری دوره مشترک تحصیلی میان دو دانشگاه تهران و ملبورن استرالیا (1390/06/27 ) Image: برگزاری دوره مشترک تحصیلی میان دو دانشگاه تهران و ملبورن استرالیا
رییس و معاون آموزشی دانشگاه تهران در سفری به استرالیا با مقامات دانشگاه ملبورن و دانشگاه ملی استرالیا دیدار کردند که ماحصل آن امضای چند تفاهم نامه و برگزاری یک دوره مشترک تحصیلی میان دانشگاه های این دو کشور بود. در دیدار دکتر فرهاد رهبر با رییس دانشگاه ملبورن، دو طرف بر گسترش روابط علمی از جمله مشارکت و همکاری در زمینه پژوهش و آموزش‌های فنی به توافق رسیدند.
بيشتر بخوانيد ...
صعود دانشگاه تهران در بین 400 دانشگاه برتر جهان (1390/05/29 ) Image: صعود دانشگاه تهران در بین 400 دانشگاه برتر جهان
دانشگاه تهران به همراه دانشگاه علوم پزشکی تهران در آخرین رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در سال 2011 که توسط موسسه آموزش عالی شانگهای Shanghai Jiao Tong انجام شده در میان یک هزار دانشگاه به 400 -301 رتبه دست یافته‌اند.
بيشتر بخوانيد ...
نتایج جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های دنیا اعلام شد (1390/05/29 ) Image: نتایج جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های دنیا اعلام شد
دانشگاه شانگهای، جدیدترین رتبه‌بندی جهانی دانشگاهی خود را که برای اولین بار در سال 2003 و توسط مرکز دانشگاه‌های جهانی این دانشگاه منتشر شد، اعلام کرد که بر اساس آن دانشگاه هاروارد عنوان برترین دانشگاه جهان را دریافت کرده است. رتبه‌بندی شانگهای بر اساس 6 شاخص دانشگاه‌های جهان را دسته‌بندی می‌کند. در رتبه‌بندی سال 2011 شانگهای از دانشگاه‌های جهان، نام دانشگاه تهران با ارتقا رتبه‌ای محسوس نیز به چشم می‌خورد. 
بيشتر بخوانيد ...
راه‌اندازی نسخه جدید سامانه نشریات دانشگاه تهران (1390/05/15 ) Image: راه‌اندازی نسخه جدید سامانه نشریات دانشگاه تهران
نسخه جدید سامانه نشریات دانشگاه تهران در راستای تحقق "طرح استقرار دانشگاه دوفضایی" با همکاری اداره کل برنامه‌ریزی و نظارت پژوهشی و مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی آماده بهره‌برداری است. در این نسخه علاوه بر امکانات قبلی نظیر آرشیو و بازیابی مقالات نشریات، اتوماسیون مراحل ارسال مقاله توسط نویسنده یا نویسندگان، ارسال مقاله برای داوران، جمع‌بندی نظرات داوران، رد یا قبول مقاله و پیگیری وضعیت مقاله توسط ذینفعان از طریق کارتابل‌های مربوطه فراهم شده است. همچنین آرشیو نشریه دانشکده فنی از سال 1343 در این سامانه قابل بازیابی است.
بيشتر بخوانيد ...
صعود دانشگاه تهران جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌ها (1390/05/14 ) Image: صعود دانشگاه تهران جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌ها
نتایج نسخه رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان بر اساس وب سنجی در جولای 2011 اعلام شد که در این رتبه‌بندی که وسیع‌ترین رتبه‌بندی در جهان است، عملکرد 12 هزار وب سایت دانشگاهی در سراسر جهان مورد بررسی و دسته‌بندی قرار گرفته است. بر اساس آخرین نسخه به روز شده مرکز رتبه‌بندی وبومتریک دانشگاه‌های ایرانی نسبت به گذشته جایگاه بهتری پیدا کرده‌اند. دانشگاه تهران رتبه جهانی 708 را به دست آورده است. این در حالی است که رتبه این دانشگاه در آخرین نسخه‌ای این رتبه‌بندی938 اعلام شده بود.
بيشتر بخوانيد ...
توقف دوساله طرح ساماندهی دانشگاه تهران به دلیل كمبود اعتبار (1390/03/22 ) Image: توقف دوساله طرح ساماندهی دانشگاه تهران به دلیل كمبود اعتبار
دكتر امید، مدیر طرح ساماندهی دانشگاه تهران در مورد وضعیت طرح ساماندهی دانشگاه تهران با اشاره به توقف دو ساله این طرح، گفت: طرح ساماندهی دانشگاه تهران دو سال گذشته مصوب شد ولی به دلیل كمبود اعتبار این طرح متوقف شده است.
بيشتر بخوانيد ...
کرسی یونسکو در کارآفرینی در دانشکده کارآفرینی افتتاح شد (1390/03/20 ) Image: کرسی یونسکو در کارآفرینی در دانشکده کارآفرینی افتتاح شد
"کرسی یونسکو در کارآفرینی" 17 خرداد  با حضوردکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه تهران، دکتر محمد رضا سعید آبادی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، چون لی هانمدیر و نماینده دفتر منطقه ای یونسكو در ایران، دکتر محمد حسن شجاعی فرد رئیس کمیته ملی آموزش عالی کمیسون ملی یونسکو و دکتر سید محمد مقیمی معاون اداری ومالی دانشگاه و رئیس این کرسی در دانشکده کارآفرینی به طور رسمی گشایش یافت.
بيشتر بخوانيد ...
تقدیر از چهره های ماندگار دانشکده فنی (1390/02/15 ) Image: تقدیر از چهره های ماندگار دانشکده فنی
همزمان با روز معلم، مراسم گرامیداشت استاد مرتضی مطهری و تجلیل از 61 چهره ماندگار دانشگاه تهران دوشنبه 12 اردیبهشت ماه در دانشگاه تهران برگزار شد. دکتر پرویز جبه دار مارالانی(استاد رشته مهندسی برق) و دکتر منصور نیکخواه بهرامی(استاد رشته مکانیک)، چهره های ماندگار دانشکده فنی نیز از استادانی بودند که در این مراسم از آنان تقدیر شد. در بخش دیگری از مراسم از که چهره های ماندگار درگذشته یاد شد، از شادروان دکتر کارو لوکس چهره ماندگار مهندسی برق تجلیل شد.
بيشتر بخوانيد ...
Page 9 of 21First   Previous   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  Next   Last   
bottomPane