}
پنج شنبه ، 2 فرورديـن ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
برگزاری همایش آشنایی دانشجویان جدیدالورود (1394/09/14 ) Image: برگزاری همایش آشنایی دانشجویان جدیدالورود

 دانشجوی جدیدالورود در نخستین روزهای حضور خود در دانشگاه در حالت گذار از فضای دانش‌آموزی به دانشجویی است و معاونت دانشجویی ـ فرهنگی دانشکده وظیفه خود می‌داند در این تغییر بزرگ به عنوان یک پشتیبان، همراه دانشجویی باشد که در حال آشنایی با محیط دانشگاه است. از همین رو پس از رایزنی‌ها و هماهنگی‌های لازم مقرر گردید همایشی با مشارکت و حمایت کانون مهندسین فارغ التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران که حمایت از دانشکده فنی و دانشجویان آن را همواره در دستورکار خود قرار داده است، در روز پنجشنبه مورخ 94/7/16 در فضای صمیمانه و دوستانه در پردیس کشاورزی دانشگاه تهران برگزار گردد.

بيشتر بخوانيد ...
پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران در رتبه 50 جهان و در صدر دانشگاه های مهندسی ایران قرار گرفت (1394/07/26 ) Image: پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران در رتبه 50 جهان و در صدر دانشگاه های مهندسی ایران قرار گرفت

 روابط عمومی دانشکده فنی گزارش داد: پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران، در ویرایش 2016 نظام رتبه‌بندی یو.اس.نیوز در رتبه 50 جهان و در صدر دانشگاه های مهندسی ایران قرار گرفت. به گزارش معاونت بین‌الملل دانشگاه تهران، پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه، با 6 رتبه ارتقاء نسبت به ویرایش سال 2015 این نظام، در رتبه 50 جهان و رتبه نخست دانشگاه‌های کشور قرار گرفت. هم‌چنین بر اساس این گزارش،‌ پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران نیز در رتبه 69 جهان در این فهرست قرار گرفته است و در رشته‌های علم مواد، ‌گیاه‌شناسی و جانورشناسی و شیمی، به ترتیب رتبه‌های 118، 238 و 243 نظام رتبه‌بندی یو.اس.نیوز به دانشگاه تهران تعلق گرفته است

بيشتر بخوانيد ...
مراسم افتتاح ساختمان جدید دانشکده مهندسی مکانیک دانشکده‌ فنی برگزار شد (1394/07/14 ) Image: مراسم افتتاح ساختمان جدید دانشکده مهندسی مکانیک دانشکده‌ فنی برگزار شد

 آیین گشایش ساختمان جدید دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران، با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، معاونان وزیر علوم، رییس و هیات رییسه و مسئولان دانشگاه تهران و جمعی از خیرین و وافقین دانشگاه تهران، عصر روز سه‌شنبه 7 مهرماه 1394 برگزار شد.
روابط عمومی دانشگاه تهران گزارش داد: دکتر محمد فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین گشایش ساختمان جدید دانشکده مهندسی مکانیک پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران، با قدردانی از دکتر عباس مصلّی نژاد برای انجام فعالیت‌های فراوان در آموزش عالی، گفت: «بنیاد فرهنگی مصلّی‌نژاد 62 هزار متر مربع پروژه عمرانی را برای آموزش عالی کشور انجام داده‌ و 10 هزار مترمربع پروژه دیگر را نیز در دست ساخت دارد».

بيشتر بخوانيد ...
مراسم آشنایی دانشجویان تازه وارد با دانشکده فنی (1394/07/07 ) Image: مراسم آشنایی دانشجویان تازه وارد با دانشکده فنی

 آیین ورودی دانشجویان جدیدالورود مطابق روال هر سال با حضور دانشجویان تازه وارد، رئیس دانشکده فنی، معاونین و دبیر کانون روز چهارشنبه 1 مهر ماه 1394 در محل تالار چمران دانشکده فنی برگزار شد.
 مراسم با سخنرانی دکتر محمود کمره‌ای (برق58) رئیس دانشکده فنی آغاز گردید. وی ضمن تبریک ورود دانشجویان به مهد مهندسی کشور، به دانشجویان نکاتی را خاطرنشان کرد که مهمترین آن، تغییر شرایط آن‌ها از دانش‌آموزی به دانشجویی است. وی همچنین تاکید کرد که حضور شما در بین خانواده فنی، نشان‌گر این است که با سایر افراد متمایز هستید و از شما انتظار می‌رود که در جامعه تاثیرگذار باشید. رئیس دانشکده فنی در ادامه صحبت‌هایش به معرفی دانشکده فنی پرداخت.

بيشتر بخوانيد ...
ساختمان جدید دانشکده مهندسی مکانیک دانشکده‌ فنی دانشگاه تهران افتتاح می‌شود (1394/07/06 ) Image: ساختمان جدید دانشکده مهندسی مکانیک دانشکده‌ فنی دانشگاه تهران افتتاح می‌شود

 مراسم افتتاح ساختمان جدید دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران که توسط «بنیاد فرهنگی مصلّی‌نژاد» با زیربنای ۲۱ هزار مترمربع ساخته و به دانشگاه تهران اهداء شده است، ساعت 15 روز سه‌شنبه هفتم مهرماه با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، جمعی از مسئولان عالی رتبه کشور، رییس و مسئولان دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
عملیات اجرایی این ساختمان که از فروردین‌ماه ۱۳۹۲ آغاز شده بود، طی ۱۸ ماه به پایان رسیده و شهریورماه امسال به پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران تحویل داده شده است.

بيشتر بخوانيد ...
جشن فارغ‌التحصیلی دانش‌اموختگان مهندسی برق ورودی 90 (1394/06/30 ) Image: جشن فارغ‌التحصیلی دانش‌اموختگان مهندسی برق ورودی 90

 جشن فارغ التحصیلی دانش آموختگان مهندسی‌ برق ورودی ۹۰ دانشکده فنی‌  روز شنبه ۳۱ مرداد ماه 1394 با حضور 200 نفر از دانش‌آموختگان در آمفی تئاتر مرکزی دانشکده فنی برگزار شد.
دانشجویان از ساعت ۹:۳۰ صبح روز شنبه در محل سردر دانشگاه تهران، با لباس‌های فارغ‌التحصیلی به گرفتن عکس‌های یادگاری پرداختند. مراسم نیز در ساعت 16:00 با همراهی دانشجویان و خوانوادهایشان در آمفی تئاتر آغاز شد. این مراسم با برگزاری مسابقات دانشجویی و موسیقی و سخنرانی‌ ریاست دانشکده برق و کامپیوتر و همچنین اهدای لوح یادبود و در پایان با صرف شام  در سلف اساتید پردیس دانشکده فنی امیر آباد در ساعت ۹:۳۰ شب  بعد از ۱۲ ساعته خاتمه یافت.

بيشتر بخوانيد ...
دانشجوی مهندسی صنایع دانشکده فنی، دانشجوی برگزیده کشور (1394/06/09 ) Image: دانشجوی مهندسی صنایع دانشکده فنی، دانشجوی برگزیده کشور
دانشجوی مهندسی صنایع دانشکده فنی، به عنوان دانشجوی برتر کشور انتخاب شد. روابط عمومی دانشکده فنی گزارش داد: در آیین تجلیل از دانشجویان برتر کشور که عصر روز 27 مردادماه با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزرای علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و معاونین و مدیران وزارت علوم و بهداشت برگزار شد، از دانشجویان نمونه کشور در پنج گروه فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه، کشاورزی و دامپزشکی و هنر تجلیل شد.
در میان دانشجویان منتخب کشور، مهندس میثم نصراللهی، دانشجوی مقطع دکتری در رشته مهندسی صنایع، در گروه فنی و مهندسی این دوره از جشنواره دانشجویان برتر کشور، به عنوان دانشجوی نمونه انتخاب شد و مورد تقدیر قرار گرفت.
گفتنی است در این دوره از آیین تقدیر از دانشجویان برتر کشور، 28 نفر در مقطع دکتری، 8 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 4 نفر در مقطع کارشناسی معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.
بيشتر بخوانيد ...
پانزدهمین دوره MBA یکساله دانشکده فنی (1394/05/27 ) Image: پانزدهمین دوره MBA یکساله دانشکده فنی

 دفتر آموزش‌های عالی تخصصی دانشکده  فنی در راستای تحقق ماموریت خویش مبنی بر گسترش ارتباط با صنعت از طریق برگزاری دوره‌های کوتاه مدت کاربردی اقدام به پذیرش دانش‌پذیر برای پانزدهمین دوره آموزشی MBA یکساله نموده است.
جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های 61119820 و 88012629 تماس و یا به قسمت اطلاع‌رسانی سایت کانون مراجعه نمایید.

بيشتر بخوانيد ...
معرفی رئیس جدید دانشکده مهندسی نقشه‌برداری (1394/05/17 ) Image: معرفی رئیس جدید دانشکده مهندسی نقشه‌برداری

 روابط عمومی دانشکده فنی گزارش داد: با توجه به پیشنهاد رییس دانشکده فنی و طی حکمی از سوی رییس دانشگاه تهران، دکتر عبدالرضا صفری دانشیار دانشکده مهندسی نقشه‌برداری، به مدت سه سال به عنوان «رئیس دانشکده مهندسی نقشه‌برداری» دانشکده فنی منصوب شد.
کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران انتصاب شایسته ایشان را تبریک می‌گوید.

بيشتر بخوانيد ...
براساس یک رتبه بندی جدید، دانشکده های فنی دانشگاه تهران، رتبه 56 جهان و رتبه اول کشور شد (1394/05/17 ) Image: براساس یک رتبه بندی جدید، دانشکده های فنی دانشگاه تهران، رتبه 56 جهان و رتبه اول کشور شد

 دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران، براساس رتبه ‌بندی مؤسسه U.S.News Education، با کسب رتبه 56 جهان در صدر دانشگاههای مهندسی ایران قرار گرفت.
روابط عمومی دانشکده فنی گزارش داد: مؤسسه فوق که زیر نظر Thomson Reuter فعالیت می کند، در گزارشی که اخیراً منتشر کرده است، رتبه بخش مهندسی دانشگاه تهران، یعنی دانشکده‌های فنی را، رتبه 56 جهان و رتبه اول در بین دانشگاههای مهندسی ایران اعلام نموده است و پس از دانشکده های فنی دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی شریف با رتبه 58، دومین دانشگاه ذکر شده در این فهرست است.
هم‌چنین در بخش موضوعی این نظام رتبه بندی، دانشکده مهندسی متالورژی و مواد دانشکده‌های فنی، رتبه اول کشور و رتبه 100 جهان را کسب نموده است.

بيشتر بخوانيد ...
Page 10 of 42First   Previous   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  Next   Last   
bottomPane