}
پنج شنبه ، 31 خـــرداد ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
موفقیت دانشکده فنی در دانش فنی ساخت میلی بیورآکتور (1387/06/23 ) Image: موفقیت دانشکده فنی در دانش فنی ساخت میلی بیورآکتور

با موفقیت طرح پژوهشی عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی شیمی زمینه ساخت میلی بیورآکتور در کشور فراهم شد. دکتر قاسم عموعابدینی, مجری این طرح گفت: پژوهشگران دانشکده فنی, موفق به تولید این دستگاه شدند و به زودی از نمونه ساخته شده این میلی‌بیورآکتور پرده‌برداری می‌شود. وی با اشاره به کاربردهای وسیع فناوری نانو، بیو و میکرو در جهان امروز گفت: هم‌افزایی فناوری‌ها در مقیاس کوچک در مهندسی علوم زیستی فرصت جدیدی را در حوزه بیوتکنولوژی ایجاد کرده است. وی این سیستم را قابل استفاده در مراکز معتبر پژوهشی دانست و اضافه کرد: این دستگاه در زمینه تولید آنزیم‌ها، تولید دارو، مهندسی بافت و مهندسی کشت کاربردهای متعدد دارد و هم‌گرایی سنسورها و کاهش هزینه‌های تحقیق و توسعه تا 80 درصد از مزایای این بیورآکتور است.

بيشتر بخوانيد ...
برگزاری نخستین كنفرانس ملی حمل و نقل مواد خطرناك و اثرات زیست محیطی آن (1387/06/23 ) Image: برگزاری نخستین كنفرانس ملی حمل و نقل مواد خطرناك و اثرات زیست محیطی آن

"نخستین كنفرانس ملی حمل و نقل مواد خطرناك و اثرات زیست محیطی آن" 28 و 29 آبان امسال برگزار می شود. در حاشیه این كنفرانس نمایشگاه تخصصی نیز در تاریخ 26 و 27 آبان ترتیب می یابد. بر اساس اعلام كمیته علمی و شورای سیاستگزاری كنفرانس مهلت ارسال چكیده مقالات تا تاریخ 14 شهریور تمدید شد.  همچنین كارگاه های آموزشی تخصصی این كنفرانس نیز در تاریخ: 25 ، 26 و 27 آبان ماه برگزار می شود. علاقه مندان برای كسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس اینترنتی  http://www.hazmatconf.ir/  مراجعه كنند. 

بيشتر بخوانيد ...
دكتر محسن شیوا،عضو هیأت علمی دانشكده فنی در گذشت (1387/06/23 ) Image: دكتر محسن شیوا،عضو هیأت علمی دانشكده فنی در گذشت

دکتر محسن شیوا، عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس، صبح روز پنجشنبه هفدهم مرداد 87 دار فانی را وداع گفت.مرحوم دکتر شیوا، که از اساتید مهندسی برق فنی بود، کارشناسی خود را در سال 1977 در رشته فیزیک از دانشگاه فردوسی مشهد اخذ کرد و سپس برای ادامه تحصیل عازم امریکا شد و کارشناسی ارشد و دکتری خود را در رشته مهندسی برق در سال های 1979 و 1986 از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در لس‌آنجلس اخذ کرد. مرحوم دکتر شیوا پس از بازگشت به ایران به عضویت هیأت علمی دانشکده فنی در آمد و تا زمان فوت با رتبه دانشیاری به تدریس آموزش و پژوهش در این دانشکده اشتغال داشت.

بيشتر بخوانيد ...
Page 42 of 42First   Previous   33  34  35  36  37  38  39  40  41  [42]  Next   Last   
bottomPane