}
يك شنبه ، 29 بـهـمن ، 96
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
اثری نو از پروفسور فضل‌اله رضا (1394/07/08 ) Image: اثری نو از پروفسور فضل‌اله رضا

«شاهنامه و هویت ملی» اثری جدید از پروفسور فضل‌اله رضا، دانش‌آموخته برجسته اولین دوره دانشکده فنی دانشگاه تهران است، که توسط انتشارات اطلاعات در سال جاری منتشر شد.

پروفسور فضل‌اله رضا در پیشگفتار این کتاب چنین می‌گوید:«در ماه‌های پایانی سال 2012 میلاد مسیح، چندی از گردش روزگار پرآشوب و تحریم‌هایی که بر مردم ایران تحمیل شده بود، و از غربت غرب دلتنگ بودم و از غوغای نافرجام مغرب می‌گریختم.
سرانجام در جستجوی گشایش خاطر، دست در دامان شاهنامه زدم، که با داستان‌های آن الفت دیرین داشتم. زبان حالم شعری از جان درینک واتر شاعر و ادیب انگلیسی بود که در سال 1313 هجری شمسی در کنگره فردوسی به شاعر بزرگ ایران اهدا کرده بود:

 

بيشتر بخوانيد ...
معرفی کتاب؛ پس از آن که زمین می‌لرزد (1394/07/06 ) Image: معرفی کتاب؛ پس از آن که زمین می‌لرزد

 کتاب زلزله / پس از آن که زمین می‌لرزد نوشته دکتر سوران الیزابت هاف و پروفسور راجرجی بیلهام دو تن از دانشمندان به نام معاصر در علم زلزله‌شناسی آمریکا است. این کتاب توسط دکتر مهدی زارع، استاد مدعو دانشکده مهندسی معدن دانشکده فنی و مهندس فرناز کامران‌زاده (دانش‌آموخته دانشکده مهندسی معدن دانشکده فنی) ترجمه شده است. کتاب با نگاهی ترویجی و همزمان تاریخی به مسئله زلزله پرداخته، و در عین حال به تحول علم زلزله‌شناسی همزمان با رویدادهای تاریخی ـ در نواحی مختلف جهان متمدن ـ با نگاهی علمی و ساده و بیانی جذاب برای قشر وسیعی از علاقمندان نسبت به موضوع زمین لرزه می‌پردازد.

بيشتر بخوانيد ...
معرفی کتاب؛ جابجایی عمودی در ساختمان‌ها (1394/06/24 ) Image: معرفی کتاب؛ جابجایی عمودی در ساختمان‌ها

کتاب جابجایی عمودی در ساختما‌ن‌ها تالیف مهندس مجتبی رضایی (تاسیسات 43) در سال 1389به عنوان کتاب برتر در صنعت آسانسور و پله برقی و کتاب برگزیده بنیاد علمی و تحقیقاتی روزبه معرفی شده است.
 این کتاب در چهارده فصل به تاریخچه، آسانسورها و تجهیزات آن‌ها، معماری و جابجایی عمودی(آسانسور) و بسیاری موارد دیگر پرداخته است. همچنین به سوالات جابجایی (آسانسور، پله برقی و ..) تعداد، ظرفیت و سرعت آن، پیش بینی‌هایی برای ابعاد، اندازه‌ها وسایل ساختمانی و طراحی وسایل جابجایی عمودی ساختمان و وظایف مهندسین معمار، سازه، مکانیک و برق پاسخ داده شده است.
علاقمندان می‌توانند جهت تهیه این کتاب به انتشارات آزادوار مراجعه و یا با شماره 22121374 تماس حاصل نمایند.
 

بيشتر بخوانيد ...
مهندس رضا گلرخ امین درگذشت (1394/06/24 ) Image: مهندس رضا گلرخ امین درگذشت

 با کمال تاسف و تاثر مطلع شدیم مهندس رضا گلرخ امین (مکانیک1371) در شهریور ماه سال جاری به رحمت ایزدی پیوست.
کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران این فقدان را به خانواده‌ ایشان تسلیت گفته و برای آن مرحوم آمرزش و علو درجات مسئلت دارد.

بيشتر بخوانيد ...
مهندس کاظم کریمی درگذشت (1394/06/21 ) Image: مهندس کاظم کریمی درگذشت
با کمال تاسف و تاثر مهندس کاظم کریمی (راه و ساختمان29) رئیس هیات مدیره شرکت ساختمانی پاریز روز جمعه 20 شهریور ماه 1394 به رحمت ایزدی پیوست.
مراسم بزرگداشت ایشان روز سه‌شنبه 24 شهریور ماه از ساعت: 16 الی 17:30 در مسجدالرضا واقع در خیابان نیلوفر برگزار می‌شود.
همچنین مراسم تشییع آن شادوران، روز یکشنبه 22 شهریور ماه از ساعت:9 صبح از منزل آن مرحوم، واقع در خیابان شریعتی، نرسیده به میدان قدس، کوچه ماه رو زاده،  کوچه رمضانیان، پلاک 25 برگزار می‌گردد.
کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران این فقدان را به خانواده‌ ایشان تسلیت گفته و برای آن مرحوم آمرزش و علو درجات مسئلت دارد.

 

بيشتر بخوانيد ...
معرفی کتاب؛ سیر تحول راه و راه‌آهن در ایران (1394/06/10 ) Image: معرفی کتاب؛ سیر تحول راه و راه‌آهن در ایران

 کتاب سیر تحول راه و راه‌آهن در ایران تالیف مهندس منوچهر احتشامی (راه و ساختمان37) در تابستان 1394 با همکاری جامعه مهندسان مشاور ایران منتشر شد.
 این کتاب به تاریخچه راه و راه‌آهن در ایران و چگونگی توسعه آن پرداخته است و مشتمل بر هفت فصل است که سه فصل ابتدایی آن به تاریخچه پیدایش و توسعه راه در ایران و چهار فصل انتهایی آن به تاریخچه راه‌آهن در کشور می‌پردازد. راه و راه‌سازی در ایران در سه دوره مختلف شامل دوره باستان، دوره پهلوی و پس از انقلاب اسلامی مورد توجه نگارنده بوده است.
علاقمندان می‌توانند جهت تهیه این کتاب به انتشارات نسمر به آدرس خیابان مطهری، ابتدای خیابان ترکمنستان، شماره 42، واحد 8 مراجعه و یا با شماره 88435216 تماس حاصل نمایند.

بيشتر بخوانيد ...
کیسون در میان 100 پیمانکار برتر بین‌المللی دنیا قرار گرفت (1394/06/10 ) Image: کیسون در میان 100 پیمانکار برتر بین‌المللی دنیا قرار گرفت
برای نخستین بار در تاریخ صنعت ساخت و ساز کشور، یک شرکت ایرانی سهامی عام از بخش خصوصی در جمع 100 پیمانکار برتر بین المللی این صنعت در جهان قرار گرفت.
شرکت کیسون در رقابت با 250 پیمانکار برتر جهان در سال 2015 (بر اساس عملکرد سال 2014)، با 19 رتبه بهبود نسبت به سال قبل، رتبه 99 را در فعالیت های برون مرزی در بازارهای بین المللی و با 5 رتبه بهبود نسبت به سال قبل، رتبه 207 را در مجموع فعالیت های درون مرزی و برون مرزی کسب نموده است. این شرکت همچنین بر اساس آخرین رتبه بندی اعلام شده، رتبه 7 انبو‌ه سازان برتر جهان را کسب نمود.
این موفقیت ها در شرایطی حاصل شده است که در سال های اخیر، محدودیت های زیادی در اثر تحریم های بین المللی برای فعالیت های شرکت های ایرانی در خارج از ایران ایجاد شده بود.
بيشتر بخوانيد ...
معرفی کتاب؛ شیمی فیزیک و ترمودینامیک مواد (1394/06/09 ) Image: معرفی کتاب؛ شیمی فیزیک و ترمودینامیک مواد

 کتاب شیمی فیزیک و ترمودینامیک مواد تالیف دکتر امیرحسین پاک‌سرشت (متالورژی82) و دکتر عمادالدین اویسی(متالورژی84) در اردیبهشت ماه 94 چاپ پنجم آن انجام شد. محتوای این کتاب شامل درس و نکات کلیدی مربوط به شیمی فیزیک و ترمودینامیک مواد می‌باشد.
علاقمندان جهت تهیه کتاب می‌توانند به کلیه کتاب‌فروشی‌ها و انتشارات جهش به آدرس میدان انقلاب، ابتداي خيابان آزادي، نرسيده به جمالزاده شمالی، کوچه قائم مقام، پلاک 5 مراجعه و یا با شماره 66572100 تماس حاصل نمایند.

بيشتر بخوانيد ...
معرفی کتاب؛ مبانی خلاقیت در تبلیغات (1394/06/09 ) Image: معرفی کتاب؛ مبانی خلاقیت در تبلیغات

 کتاب مبانی خلاقیت در تبلیغات توسط مهندس کامیار شیروانی مقدم (متالورژی83) ترجمه و توسط انتشارات سیته منتشر شد.
در این کتاب، تمام تلاش نویسنده بر آن بوده است تا با طرح شیوه‌های مختلف ایده‌یابی و نزدیک‌ شدن به پتانسیل‌های نهفته در بخش‌های گوناگون تولید محصول یا خدمات، مخاطب را با خود همراه سازد و او را به طراحی ذهنی وادارد؛ طراحی‌ای که از فرایند گروهی ایده‌پردازان نشات می‌گیرد و از حجم عظیمی از ایده‌های خام به ایده‌ی خلاقانه نزدیک می‌شود. در ترجمه این کتاب از ترجمه لفظ به لفظ پرهیز شده و تلاش مترجم بر این بوده است که متن با توجه به ماهیت خاص خود، و نه لزوماً ماهیت واژه‌های انگلیسی کتاب به خوانندگان ارائه شود. گاهی نیز به منظور روشن شدن بیشتر موضوع و خروج از بن‌بست‌های مفهومی، مترجم به ناچار برخی گفتارها را به متن افزوده است که به همین سبب می‌توان این کتاب را ترجمه و تالیف به شمار آورد.
علاقمندان می‌توانند جهت تهیه این کتاب به انتشارات سیته با شماره 77509339 تماس حاصل نمایند.

بيشتر بخوانيد ...
مهندس فیروز نظرداد درگذشت (1394/06/02 ) Image: مهندس فیروز نظرداد درگذشت

 متاسفانه با خبر شدیم مهندس فیروز نظرداد (راه و ساختمان39) مهندس پیشکسوت دانشکده فنی و از یاریگران کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی در هفته آخر مرداد ماه 1394به رحمت ایزدی پیوست.
وی طی سال‌های 1373 تا 1386 به عنوان مدیر عامل شرکت مهندسین مشاور سگال مشغول فعالیت بود.
مراسم ختم ایشان روز چهارشنبه 4 شهریور ماه از ساعت: 18:00 الی 19:30 در جامعه مهندسان مشاور ایران واقع در خیابان ولنجک، خیابان 26، بلوار دانشجو، روبروي البرز 2، نبش گلريزان برگزار می‌گردد.
کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران این فقدان را به خانواده‌ ایشان تسلیت گفته و برای آن مرحوم آمرزش و علو درجات مسئلت دارد.

بيشتر بخوانيد ...
Page 10 of 39First   Previous   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  Next   Last   
5000 هزارسال مهندسی ایرانی Minimize
دسترسی سريع

 

 


 

 


 

 

 


پست الكترونيك


 


  

bottomPane