}
شنبه ، 5 خـــرداد ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
مهندس رضا طاهر زاده موفق به دفاع از تز دکترای خود شد (1387/10/11 ) Image: مهندس رضا طاهر زاده موفق به دفاع از تز دکترای خود شد
مهندس رضا طاهر زاده (عمران 79) با موفقیت از تز دکترای خود در Ecole Centrale Paris (دانشگاه مرکزی پاریس) دفاع کرد. وی که دوره دکترا را در رشته مکانیک سازه گذرانده است، موضوع اندرکنش لرزه ای خاک ، گروه شمع و سازه را برای تز دکترا انتخاب کرده است. حاصل این تز رسیدن به یک روش عملی و کاربردی برای آنالیز و طراحی لرزه ای سازه های سنگین بر روی گروه شمع است. وی در حال حاضر در Ecole Centrale Paris به تدریس و تحقیق مشغول است.
بيشتر بخوانيد ...
مهندس حمید پورپاک دکترا گرفت (1387/09/27 ) Image: مهندس حمید پورپاک دکترا گرفت
مهندس حمید پور پاک (عمران 76) موفق به کسب درجه دکترا در رشته علوم زمین و مهندسی مخازن ازUniversité de Poitiers  (دانشگاه پواتیه) در فرانسه شد.وی پروژه تحقیقاتی خود را در انستیتو نفت فرانسه (IFP) به انجام رساند. عنوان رساله دکترای وی شبیه سازی معکوس مخازن ترک خورده ناهمگن با استفاده از داده های واقعی چاه توسط روش  تغییر شکل تدریجی است.
بيشتر بخوانيد ...
بزرگداشت دکتر قاضی مقدم برگزار شد (1387/09/24 ) Image: بزرگداشت دکتر قاضی مقدم برگزار شد

بزرگداشت دکتر غلامرضا قاضي مقدم، استاد دانشكده فني با حضور دکتر نیلی احمد آبادی رییس دانشکده فنی، مهندس مسگرپور دبیر کانون، دکتر منصور نیکخواه بهرامی استاد دانشکده فنی و از چهره های ماندگار، فرزندان وی و جمعی از استادان دانشکده فنی، همکاران و دوستداران وی عصر شنبه 23 آذر در تالار رجب بیگی دانشکده فنی برگزار شد. در این مراسم ابتدا دکتر نیلی در سخنانی به ذکر فضایل و خصوصیات دکتر قاضی مقدم پرداخت.

بيشتر بخوانيد ...
آیین یادبود دکتر قاضی مقدم (1387/09/21 ) Image: آیین یادبود دکتر قاضی مقدم
آیین یادبود دكتر غلامرضا قاضي مقدم، استاد دانشكده فني  با همکاری دانشکده و کانون فنی شنبه 23 آذر از ساعت 13 تا 14:30 در تالار رجب بیگی دانشکده فنی دانشگاه تهران بر پا می شود. دکتر قاضی مقدم هفته گذشته به دیار باقی شتافت. وي که در رشته علوم پايه مهندسي شيمي  دانشکده فنی تدریس می کرد، از جمله برگزيدگاني بود كه در جشن هفتادمين سال تاسيس دانشكده فني از سوي كانون مورد تجليل قرار گرفت.
بيشتر بخوانيد ...
دكتر غلامرضا قاضي مقدم درگذشت (1387/09/16 ) Image: دكتر غلامرضا قاضي مقدم درگذشت
با نهايت تاسف با خبر شديم، دكتر غلامرضا قاضي مقدم، استاد دانشكده فني در گذشت. دكتر قاضي مقدم، پس از اتمام تحصيل در فرانسه به ايران بازگشت و در دانشكده فني در رشته علوم پايه مهندسي شيمي مشغول به تدريس شد. وي از جمله برگزيدگاني بود كه در جشن هفتادمين سال تاسيس دانشكده فني از سوي كانون مورد تجليل قرار گرفت. كانون فني اين ضايعه را به بازماندگان وي و خانواده بزرگ فني تسليت گفته و براي مرحوم آمرزش و براي بازماندگان صبر و شكيبايي آرزو مي كند. به همين مناسبت مجلس يادبودي دوشنبه 18 آذر از ساعت 18 الي 19:30 در مسجد النبي واقع در خيابان امير آباد برگزار مي شود.
بيشتر بخوانيد ...
گردهمایی صمیمی پیشکسوتان فنی برگزار شد (1387/09/16 ) Image: گردهمایی صمیمی پیشکسوتان فنی برگزار شد
گردهمایی ماهیانه پیشکسوتان فنی، فارغ التحصیلان سال 1337 ظهر شنبه دوم آذر در رستوران نایب سعادت آباد برگزار شد. در این گردهمایی صمیمانه برخی از فعالین کانون نیز حضور داشتند. از آن جمله می توان به حضور مهندس کمره ای عضو هیات مدیره کانون فنی اشاره کرد. وی طی سخنانی ضمن تشکر از پیشکسوتان به خاطر دعوت از کانون برای شرکت در گردهمایی مزبور ، برگزاری این جلسات را جهت ارتباط مستمر و هماهنگ با کانون فنی موثر دانست.
بيشتر بخوانيد ...
گردهمایی پاییزه دانش آموختگان فنی ساکن کانادا برگزار شد (1387/08/29 ) Image: گردهمایی پاییزه دانش آموختگان فنی ساکن کانادا برگزار شد
گردهمایی پاییزی دانش آموختگان دانشکده فنی ساکن اونتاریوی کانادا شنبه 11 آبان (اول نوامبر) برگزار شد. در این جلسه هیات مدیره کانون دانش آموختگان فنی ساکن اونتاریو، اهداف و برنامه های خود را جهت ارتقاء فعالیت های کانون تشریح کرده و سه گروه کاری برای پیشبرد این فعالیت ها تشکیل داد. دانش آموختگان دانشکده فنی ساکن ایالت اونتاریو در ماه اکتبر همین سال موفق به ثبت کانون در این ایالت شدند.
بيشتر بخوانيد ...
دکتر آزاد کلیجی برنده بهترین پایان نامه دكتراي سال اروپا در ‌ژئومكانيك شد (1387/07/30 ) Image: دکتر آزاد کلیجی برنده بهترین پایان نامه دكتراي سال اروپا در ‌ژئومكانيك شد
دکتر آزاد کلیجی (عمران 80) جایزه بهترین پایان نامه دکترای سال 2008 اروپا در زمینه ژئومکانیک را از طرف اتحادیه اروپایی دانشگاه ها و موسسات تحقیقات و فناوری در ژئومکانیک (ALERT Geomaterials ) دریافت کرد. این جایزه سالانه به ارائه دهنده بهترین پایان نامه دکترا در زمینه تحقیقات نظری و علمی در ژئو مکانیک در اروپا اعطاء می شود. دکتر کلیجی به خاطر تحقیقات پایان نامه اش تحت عنوان " رفتار مکانیکی خاک های به هم پیوسته غیر اشباع" موفق به دریافت این جایزه شد. 
بيشتر بخوانيد ...
مهندس آذین امینی دکترا گرفت (1387/07/30 ) Image: مهندس آذین امینی دکترا گرفت
مهندس آذین امینی (عمران 79) در دی ماه 1386 موفق به دریافت مدرک دکترا در رشته مهندسی عمران با گرایش سازه های هیدرولیکی از دانشگاه EPFL سوئیس شد. عنوان پایان نامه وی " حصارهای شناور برای محصور کردن و جمع آوری لکه های نفتی " است. دکتر امینی در حال حاضر در شرکت بین المللی COWl   مشغول به کار بوده و هم زمان در دانشگاه  استنفورد نیز به تحقیق در زمینه رشته تحصیلی اش اشتغال دارد.
بيشتر بخوانيد ...
تجدید دیدار دانش آموختگان ورودی 47 در چهلمین سال ورود (1387/07/26 ) Image: تجدید دیدار دانش آموختگان ورودی 47 در چهلمین سال ورود
گردهمایی این ماه کانون برای بخشی از خانواده فنی گردهمایی ویژه ای بود. ورودی های دانشکده فنی در سال 1347، پس از 40 سال در چهارشنبه پایانی مهر 1387 دور هم آمدند تا به قول مهندس فرزان رفیعا (معدن 53) یکدیگر را باز یابند. آنان ساعتی را به سخنان مهندس رفیعا گوش سپردند و خاطرات روزهای گذشته را از نو زنده کردند. سپس در کنار هم شام صرف کردند. این ضیافت برای آنان ضیافت ویژه ای بود. چه برق نگاه های جوانی و نوجوانی را می شد از چشمانشان خواند.
بيشتر بخوانيد ...
Page 39 of 40First   Previous   31  32  33  34  35  36  37  38  [39]  40  Next   Last   
5000 هزارسال مهندسی ایرانی Minimize
دسترسی سريع

 

 


 

 


 

 

 


پست الكترونيك


 


  

bottomPane