}
سه شنبه ، 1 آبــــان ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
مهندس شبنم غلامی فرد از پایان نامه دکترای خود دفاع کرد (1387/11/21 ) Image: مهندس شبنم غلامی فرد از پایان نامه دکترای خود دفاع کرد
مهندس شبنم غلامی فرد (عمران 81) موفق به دفاع از پایان نامه دکترا و اخذ مدرک آن از دانشگاه  Paris-Est شد. وی پایان نامه‌ خود را با عنوان  Modeling two-phase bioactive flow in bioreactor landfills  در دانشگاه Paris-Est  و مرکز تحقیقات Cemagref فرانسه به انجام رسانده‌ است. از جمله نتایج کاربردی این پایان نامه می توان به تاکید بر نقش حرارت در بهینه سازی تولید گاز متان در بیو راکتورها به عنوان منبعی نوین برای انرژی اشاره کرد. دکتر غلامی فرد پیش از عزیمت به فرانسه برای ادامه تحصیلات از اعضای فعال کمیته تجلیل کانون بود.
بيشتر بخوانيد ...
مهندس کامکار درگذشت (1387/11/13 ) Image: مهندس کامکار درگذشت
با نهايت تاسف با خبر شديم، مهندس احمد کامکار از دانش آموختگان رشته مهندسی برق سال 1330 در گذشت. مهندس کامکار در زمان حیات عضو هیات مدیره شرکت جنوب سازه بوده است. کانون مهندسین فارغ التحصیل دانشکده فنی در سال های گذشته به عنوان دانش آموخته پبشکسوت از وی تجلیل کرد. كانون فني اين ضايعه را به بازماندگان وي و خانواده بزرگ فني تسليت گفته و براي مرحوم آمرزش و براي بازماندگان صبر و شكيبايي آرزو مي كند.
بيشتر بخوانيد ...
مهندس راز میری موفق به دریافت مدرک دکترا شد (1387/12/03 ) Image: مهندس راز میری موفق به دریافت مدرک دکترا شد
مهندس راز میری (برق 78) موفق به اخذ مدرک دکترای خود از دانشگاه Karlsruhe آلمان شد. وی تز خود را با عنوان ضربانساز قلب مصنوعی Computer AssistedOptimization of Cardiac Resynchronizaiton Therapy ارائه داده است. این ضربانساز یک مدل کامپیوتری از قلب با مشخصات آناتومی و الکتروفیزیولوژی است که بر اساس MRI و اسکن و 64 سیگنال الکتروکاردیوگرام قلب ساخته می شود.
بيشتر بخوانيد ...
مهندس فتاپور قهرمان شناي پيشكسوتان كشور شد (1387/10/29 ) Image: مهندس فتاپور قهرمان شناي پيشكسوتان كشور شد
مهندس محمد حسين فتاپور (مكانيك 59) قهرمان شناي پيشكسوتان كشور شد. وي كه از اعضاي شوراي عالي كانون است، با شكستن ركورد ملي شناي 50 متر پروانه مدال طلاي اين مسابقات را در رده سني 50 تا 54 سال از آن خود كرد.  
بيشتر بخوانيد ...
پیمایش غار پراو توسط گروه کوهنوردی دانشکده فنی (1387/10/26 ) Image: پیمایش غار پراو توسط گروه کوهنوردی دانشکده فنی
پیمایش کامل غار پراو توسط دو نفر از فارغ التحصیلان دانشکده فنی محسن وطن پرست و امیر ضیائی به همراهی نسیم عشقی، آرش زارع و محمود عیسی آبادی به سرپرستی محسن وطن پرست (همنوردان گروه کوهنوردی دانشکده فنی) در مهرماه 1387 انجام شد. غار پراو در استان کرمانشاه، ۱۲ کيلومتری شمال شرقی شهر کرمانشاه واقع است. اين غار در کوه پراو با ارتفاع 3 هزار و  ۳۵۷ متر از سطح دريا و در ميدان جنوبی قله کوه پراو قرار دارد.
بيشتر بخوانيد ...
مهندس رضا طاهر زاده موفق به دفاع از تز دکترای خود شد (1387/10/11 ) Image: مهندس رضا طاهر زاده موفق به دفاع از تز دکترای خود شد
مهندس رضا طاهر زاده (عمران 79) با موفقیت از تز دکترای خود در Ecole Centrale Paris (دانشگاه مرکزی پاریس) دفاع کرد. وی که دوره دکترا را در رشته مکانیک سازه گذرانده است، موضوع اندرکنش لرزه ای خاک ، گروه شمع و سازه را برای تز دکترا انتخاب کرده است. حاصل این تز رسیدن به یک روش عملی و کاربردی برای آنالیز و طراحی لرزه ای سازه های سنگین بر روی گروه شمع است. وی در حال حاضر در Ecole Centrale Paris به تدریس و تحقیق مشغول است.
بيشتر بخوانيد ...
مهندس حمید پورپاک دکترا گرفت (1387/09/27 ) Image: مهندس حمید پورپاک دکترا گرفت
مهندس حمید پور پاک (عمران 76) موفق به کسب درجه دکترا در رشته علوم زمین و مهندسی مخازن ازUniversité de Poitiers  (دانشگاه پواتیه) در فرانسه شد.وی پروژه تحقیقاتی خود را در انستیتو نفت فرانسه (IFP) به انجام رساند. عنوان رساله دکترای وی شبیه سازی معکوس مخازن ترک خورده ناهمگن با استفاده از داده های واقعی چاه توسط روش  تغییر شکل تدریجی است.
بيشتر بخوانيد ...
بزرگداشت دکتر قاضی مقدم برگزار شد (1387/09/24 ) Image: بزرگداشت دکتر قاضی مقدم برگزار شد

بزرگداشت دکتر غلامرضا قاضي مقدم، استاد دانشكده فني با حضور دکتر نیلی احمد آبادی رییس دانشکده فنی، مهندس مسگرپور دبیر کانون، دکتر منصور نیکخواه بهرامی استاد دانشکده فنی و از چهره های ماندگار، فرزندان وی و جمعی از استادان دانشکده فنی، همکاران و دوستداران وی عصر شنبه 23 آذر در تالار رجب بیگی دانشکده فنی برگزار شد. در این مراسم ابتدا دکتر نیلی در سخنانی به ذکر فضایل و خصوصیات دکتر قاضی مقدم پرداخت.

بيشتر بخوانيد ...
آیین یادبود دکتر قاضی مقدم (1387/09/21 ) Image: آیین یادبود دکتر قاضی مقدم
آیین یادبود دكتر غلامرضا قاضي مقدم، استاد دانشكده فني  با همکاری دانشکده و کانون فنی شنبه 23 آذر از ساعت 13 تا 14:30 در تالار رجب بیگی دانشکده فنی دانشگاه تهران بر پا می شود. دکتر قاضی مقدم هفته گذشته به دیار باقی شتافت. وي که در رشته علوم پايه مهندسي شيمي  دانشکده فنی تدریس می کرد، از جمله برگزيدگاني بود كه در جشن هفتادمين سال تاسيس دانشكده فني از سوي كانون مورد تجليل قرار گرفت.
بيشتر بخوانيد ...
دكتر غلامرضا قاضي مقدم درگذشت (1387/09/16 ) Image: دكتر غلامرضا قاضي مقدم درگذشت
با نهايت تاسف با خبر شديم، دكتر غلامرضا قاضي مقدم، استاد دانشكده فني در گذشت. دكتر قاضي مقدم، پس از اتمام تحصيل در فرانسه به ايران بازگشت و در دانشكده فني در رشته علوم پايه مهندسي شيمي مشغول به تدريس شد. وي از جمله برگزيدگاني بود كه در جشن هفتادمين سال تاسيس دانشكده فني از سوي كانون مورد تجليل قرار گرفت. كانون فني اين ضايعه را به بازماندگان وي و خانواده بزرگ فني تسليت گفته و براي مرحوم آمرزش و براي بازماندگان صبر و شكيبايي آرزو مي كند. به همين مناسبت مجلس يادبودي دوشنبه 18 آذر از ساعت 18 الي 19:30 در مسجد النبي واقع در خيابان امير آباد برگزار مي شود.
بيشتر بخوانيد ...
Page 39 of 41First   Previous   32  33  34  35  36  37  38  [39]  40  41  Next   Last   
5000 هزارسال مهندسی ایرانی Minimize
دسترسی سريع

 

 


 

 


 

 

 


پست الكترونيك


 


  

bottomPane