}
شنبه ، 29 دي ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
هم انديشی استفاده از توان فنی و مهندسی کشور برگزار می شود

نشست یک روزه هم اندیشی در مورد قانون حداکثر استفاده از توان فنی و مهندسی کشور دوشنبه 27 خردادماه در سازمان پژوهش های علمی صنعتی برگزار می شود. با توجه به اینکه سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران اعتقاد دارد اجرای صحیح و کامل قانون حداکثر نقش به سزایی در توسعه پایدار کشور دارد، لذا در یک جلسه هم اندیشی موضوعهای مختلف شامل نقش اطلاع رسانی سازمان در مورد تقاضاهای مرتبط با قانون و چالش های اجرایی این قانون و راهکارهای پیشنهادی را با حضور تعدادی از صاحب نظران، مدیران صنایع و مدیران واحدهای ستادی مرتبط با قانون را به بحث و تبادل نظر می گذارد.

مهندس بهاءالدين ادب درگذشت.

مهندس بهاءالدين ادب عضو هيات مديره انجمن شركت هاي ساختماني درگذشت. نمايندگي مجلس شوراي اسلامي، عضويت در هيات مديره كانون عالي كارفرمايان و رياست سازمان نظام مهندسي از جمله سمت هايي بود كه مهندس ادب در سال هاي فعاليت حرفه اي در كارنامه خود ثبت كرده بود. وي پس از ماه ها بيماري درگذشت. پيكر مهندس ادب جمعه 26 مرداد ساعت 8 صبح  از مقابل منزل وي واقع در آفريقاي شمالي نرسيده به خيابان مريم، خيابان گلپاد تشيع مي شود. كانون مهندسين فارغ التحصيل دانشكده فني دانشگاه تهران اين ضايعه را به بازماندگان و جامعه مهندسي تسليت گفته و براي وي علو درجات و براي خانواده اش صبر جزيل آرزومند است. 

كتاب اخلاق مهندسی ترجمه شد.

دكتر ابراهيم خدايي، معاون سازمان سنجش آموزش كشور، گفت: ثبت‌نام آزمون مهندسي حرفه‌اي (PE) تا 26 ارديبهشت ماه ادامه دارد و تا كنون حدود 200 نفر در اين آزمون ثبت نام كرده‌اند. وي با اشاره به ضرورت برگزاري آزمون مهندسي حرفه‌اي (PE) در كشور اظهار كرد: با توجه به توسعه مداوم علوم و فناوري در جهان و تنوع شديد آموزش عالي در كشور، آشنايي مهندسان با علوم روز يك ضرورت است. دكتر ابراهيم خدايي با بيان اينكه مهندسان بايد به صورت هماهنگ توسط كارشناسان امر حرفه‌اي ارزيابي شوند، تصريح كرد: برگزاري آزمون هاي ارزيابي هماهنگ مهندسان در تمام دنيا توسط انجمن‌هاي علمي مربوطه كه در برگيرنده كارشناسان حرفه‌اي در آن زمينه خاص هستند، انجام مي‌شود.

5000 هزارسال مهندسی ایرانی Minimize
دسترسی سريع

 

 


 

 


 

 

 


پست الكترونيك


 


  

bottomPane