}
يك شنبه ، 30 دي ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
تمديد مهلت مسابقه علمی در بزرگداشت دکتر قاليبافيان (1387/06/31 ) Image: تمديد مهلت مسابقه علمی در بزرگداشت دکتر قاليبافيان

تاریخ نهایی دریافت فرم تقاضای شرکت در مسابقه جهانی ارائه مقاله علمی در بزرگداشت دکتر قالیبافیان و چکیده مقاله از اول ژوئن به اول اوت تمدید شد. این مسابقه برای دانشجویان دوره های عالی دانشگاهی توسط بنیاد دانش آموختگان و دوستداران دانشکده فنی دانشگاه تهران ترتیب یافته است. این مسابقه علمی به منظور ترغیب دانشجویان رشته ساختمان در تقویت و مستحکم کردن ساختمان ها در مقابل نیروهای تخریبی ناشی از زمین لرزه ترتیب داده شده و به دلیل تقدیر از خدمات برجسته مرحوم دکتر مهدی قالیبافیان استاد دانشکده فنی دانشگاه تهران به نام او نامگذاری شده است.

دكتر امير حسين شريفی درگذشت (1387/06/31 ) Image: دكتر امير حسين شريفی درگذشت

دكتر امیر حسین شریفی (راه و ساختمان 25) درگذشت. وی پس از پایان تحصیلات خود در دانشكده فنی به آمریكا رفت و موفق به اخذ درجه دكترا در رشته مهندسی شهرسازی شد. دكتر شریفی سپس شركت مهندسین مشاور امیر شریفی و همكاران را تاسیس كرد كه در چند سال فعالیت خدمات فراوانی در زمینه شهرسازی ارائه داد. كانون فنی این ضایعه را به بازماندگان وی و خانواده بزرگ فنی تسلیت گفته و برای آنان صبر جزیل و برای مرحوم آمرزش روح آرزومند است. به همین مناسبت  مجلس بزرگداشتی امروز یكشنبه 23 تیر ماه از ساعت 18:30 تا 20 در مسجد ولیعصر واقع در خیابان وزرا، جنب پارك ساعی برگزار می شود.

دکتر مکرم و دکتر بصام برنده جایزه حامی شدند. (1387/06/31 ) Image: دکتر مکرم و دکتر بصام برنده جایزه حامی شدند.

جایزه حامی در سال 2008 به دكتر نازیلا مكرم (عمران 81) و دكتر اسد بصام (عمران 81) اعطا شد. دكتر مكرم دانش آموخته دكترای مهندسی عمران از دانشگاه كالیفرنیای جنوبی بوده و دكتر بصام دكترای مهندسی ساختمان خود را از دانشگاه ایلینویس شیكاگو اخذ كرده است. این جوایز در یازدهمین مراسم سالیانه دانش آموختگی دانشجویان برتر كه در لوس آنجلس كالیفرنیا برگزار شد، اهدا شد. بنیاد دانش آموختگان و دوستداران دانشكده فنی دانشگاه تهران در آمریكا، هر ساله امتیازات ویژه ای به شایسته ترین دانش آموختگان اخیر دكترا یا فوق لیسانس در آمریكا كه مدرك پیشین خود را در دانشكده فنی كسب كرده اند، اعطا می كند.

ترجمه کتاب "تهيه نقشه های زمين شناسی زير زمينی" توسط مهندس امامی نيری (1387/06/31 ) Image: ترجمه کتاب "تهيه نقشه های زمين شناسی زير زمينی" توسط مهندس امامی نيری

کتاب "تهیه نقشه های زمین شناسی زیر زمینی (با استفاده از داده های حاصل از مقاطع لرزه ای و چاه نگاری)"  توسط مهندس محمد امامی نیری دانش آموخته رشته مهندسی اکتشاف نفت، مقطع کارشناسی ارشد، سال 1384، به فارسی برگردانده شد. این کتاب که کاندیدای بهترین کتاب سال 1386 بوده، با سرمایه گذاری شرکت ژئوفیزیک دانا به چاپ رسیده است. به گفته مهندس امامی، این کتاب به بررسی تکنیک های زمین شناسی زیر زمینی و کاربرد آن در صنعت نفت می پردازد. از آنجا که نقشه های زیر زمینی یکی از پرکاربردترین ابزارهای اکتشاف و توسعه منابع هیدروکربنی است که مرجع کاملی به زبان فارسی در رابطه با این موضوع وجود ندارد. این کتاب می تواند برای تمام متخصصان و دانشجویان رشته های مختلف علوم زمین، مهندسین نفت، مهندسین معدن و ژئوفیزیست ها مفید باشد.

مهندس وازگين امير خانيان درگذشت (1387/06/30 ) Image: مهندس وازگين امير خانيان درگذشت

با کمال تاثر با خبر شدیم، مهندس وازگین امیر خانیان(راه و ساختمان 35) از مهندسان پیشکسوت خانواده فنی در ارمنستان دار فانی را وداع گفت. كانون فنی این ضایعه دردناك را به خانواده محترم مهندس امیر خانیان تسلیت می گوید. برای آنان از خداوند متعال صبر جزیل و برای آن مرحوم آمرزش روح آرزومندیم. از جمله فعالیت های مهندس امیر خانیان می توان به پیمانکاری بخشی از جاده بندرعباس _ میناب، احداث آزاد راه تهران_ قم،راه آهن اصفهان یزد، راه آهن بافت _ بندر عباس، بندر امام خمینی و سدهای آمل و رامهرمز اشاره کرد. وی همچنین 120 دستگاه آپارتمان در ارمنستان احداث کرد.

مراسم يادبود مهندس اصفياء در آمريكا (1387/06/30 ) Image: مراسم يادبود مهندس اصفياء در آمريكا

بنیاد دانش آموختگان و دوستداران دانشكده فنی دانشگاه تهران در آمریكا ، گردهمایی ماهانه آوریل خود را به یادبود مهندس صفی اصفیاء، استاد اسبق دانشكده فنی اختصاص داد. مهندس اصفیاء در اواخر فروردین ماه امسال دار فانی را وداع گفت. گردهمایی بنیاد دانش آموختگان و دوستداران دانشكده فنی در آمریکا، ساعت 19 سه شنبه 15 آوریل 2008 برابر با 27 فروردین 1387 در رستوران جوان واقع در بلوار سانتا مونیكا برگزار شد. در این مراسم علاوه بر تجدید دیدار و یادبود مهندس اصفیاء، به صرف شام نیز اختصاص داشت.

مهندس اصفيا، عمری تدريس (1387/06/30 ) Image: مهندس اصفيا، عمری تدريس

مهندس صفی اصفیاء، استاد اسبق دانشكده فنی تهران و رئیس اسبق سازمان برنامه و بودجه،پس از عمری تلاش در زمینه آموزش در سن 95 سالگی درگذشت.مهندس صفی اصفیاء متولد سال 1292 در تهران است. وی که از اعضاء چهارمین گروه اعزامی دانشجویان ایرانی به اروپا است، دوره تحصیل خود را در فرانسه گذراند ‏و در سال 1315 در رشته مهندسی معدن از پلی تكنیك پاریس فارغ التحصیل شد. ‏وی پس از بازگشت از فرانسه از سال 1318 برای تدریس وارد دانشکده فنی شد و تا سال 1347 به عنوان استاد گروه مهندسی معدن در این دانشکده به تدریس ادامه داد. وی از سال های 1341 تا 1347 رسما ریاست سازمان برنامه را بر عهده داشت.

دکتر نادر انقطاع برنده جايزه George H.HeilimeierAward از دانشگاه پنسيلوانيا (1387/06/30 ) Image: دکتر نادر انقطاع برنده جايزه George H.HeilimeierAward از دانشگاه پنسيلوانيا

پروفسور نادر انقطاع (برق 56) برنده جایزه George H.HeilimeierAward از مدرسه مهندسی و علوم کاربردی دانشگاه پنسیلوانیا شد. وی این جایزه را که برترین جایزه مدرسه مهندسی و علوم کاربردی است، در سال 2008 برای تحقیق خود دریافت کرد. این جایزه هر ساله به موثرترین و برترین تحقیق اهدا می شود. تحقیق دکتر انقطاع با عنوان nano-optic and metamaterials ارائه شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این آدرس http://www.seas.upenn.edu/whatsnew/2007/engheta.htmlمراجعه کنید.

گردهمايی دانش آموختگان فنی در اروپا برگزار شد (1387/06/30 ) Image: گردهمايی دانش آموختگان فنی در اروپا برگزار شد

چهارمین گردهمایی دانش آموختگان فنی در اروپا 29 مارس (5 فروردین) در پاریس برگزار شد. در این مراسم بیش از 60 نفر از دانش آموختگان فنی و خانواده هایشان حضور یافتند. تجلیل از دکتر شاپور مظفری (معدن 36) به خاطر پنجاهمین سال فارغ التحصیل یکی از بخش های برنامه بود. در بخش دیگری از برنامه گزارشی از وضعیت کنونی دانشکده فنی، کانون فنی و بنیاد فنی توسط مهندس علیرضا مهنا ارائه شد. همچنین دکتر کاوه دهقان و دکتر سیدی گزارشی از فعالیت فارغ التحصیلان فنی در اروپا ارائه دادند. دانش آموختگان فنی در این مراسم ضمن تجدید دیدار با یکدیگر در کنار هم شام صرف کردند.

 

مهندس صفی اصفيا درگذشت (1387/06/30 ) Image: مهندس صفی اصفيا درگذشت

با كمال تاثر و تاسف مطلع شدیم مهندس صفی اصفیاء، استاد اسبق دانشكده فنی دانشگاه تهران، پس از چندین ماه تحمل درد و رنج بیماری درگذشت. پیكر وی، ساعت 9 صبح دوشنبه 26 فروردین از مقابل بیمارستان ایرانمهر تشییع می شود. همچنین مراسم یادبود وی از ساعت 16 روزهای 27 و 28 و 29 فروردین در منزل آن مرحوم واقع در خیابان شریعتی، 

Page 1 of 2First   Previous   [1]  2  Next   Last   
5000 هزارسال مهندسی ایرانی Minimize
دسترسی سريع

 

 


 

 


 

 

 


پست الكترونيك


 


  

bottomPane