}
شنبه ، 29 دي ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
نخستین دانشکده مطالعات جهان در دانشگاه تهران تاسیس شد (1387/07/03 ) Image: نخستین دانشکده مطالعات جهان در دانشگاه تهران تاسیس شد

تاسیس دانشکده مطالعات جهان در تاریخ 29 بهمن ماه 1386 هیات رئیسه دانشگاه تهران به عنوان نخستین دانشکده مطالعات جهان به تصویب رسید. دانشکده مطالعات جهان با هدف مطالعه کشورهای گوناگون با رویکردی کشوری و بین رشته ای راه اندازی شده است. اندیشه آغازین مطالعات کشوری در سال 1383 با راه اندازی موسسه مطالعات آمریکای شمالی و اروپا در دانشگاه تهران صورت تحقق یافت و در همان سال نخستین گروه دانشجویان رشته مطالعات آمریکا را در مقطع کارشناسی ارشد پذیرفت.

برنامه استراتژیک دانشگاه تهران در هیات دولت (1387/07/03 ) Image: برنامه استراتژیک دانشگاه تهران در هیات دولت

معاون طرح و برنامه دانشگاه تهران گفت: برنامه استراتژیک دانشگاه تهران در افق بیست سال آینده برای تصویب در هیات دولت مطرح می شود. دکتر علی مقاری با بیان این خبر گفت: مهم ترین بحث دانشگاه تهران در سال جاری برنامه استراتژیک دانشگاه در افق بیست سال آینده است که دانشگاه تهران در چارچوب بند "ز" ماده 50 قانون برنامه ای را مدون و برای وزارت علوم ارسال کرد. معاون دانشگاه تهران افزود: مقرر است برنامه استراتژیک دانشگاه تهران به عنوان اصول برنامه بیست سال آینده دانشگاه در هیئت دولت تصویب شود.

نخستین نشست خبری رئیس جدید دانشگاه تهران برگزار شد (1387/07/03 ) Image: نخستین نشست خبری رئیس جدید دانشگاه تهران برگزار شد
نخستین نشست مطبوعاتی دكتر رهبر،رئیس دانشگاه تهران 12 اسفند ماه با حضور خبرنگاران در تالار شورای دانشگاه برگزار شد. رئیس دانشگاه دراین نشست به برنامه های دانشگاه تهران در سطح بین المللی اشاره كرد و گفت: در سطح داخلی، ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت از جمله مهمترین برنامه های دانشگاه تهران است و در سطح بین المللی ارتقا سطح علمی دانشگاه در دستور كار دانشگاه قرار دارد. وی با اشاره به سند چشم انداز گفت : سیر تحقق این اهداف از علم و دانش می گذرد.
همایش پیش نشانگرهای زلزله برگزار می شود (1387/07/03 ) Image: همایش پیش نشانگرهای زلزله برگزار می شود

روابط عمومی دانشگاه تهران گزارش داد، مركز مطالعات پیش‌نشانگرهای زلزله مؤسسه ژئوفیزیك دانشگاه تهران اولین همایش پیش‌نشانگرهای زلزله را پانزدهم اسفند ماه در تالار علامه امینی دانشگاه برگزار می‌ كند.

جشنواره ملی انتخاب برترین‌های كارآفرینی (1387/07/03 ) Image: جشنواره ملی انتخاب برترین‌های كارآفرینی

جشنواره ملی انتخاب برترین‌های كارآفرینی در بخش های پژوهش، كتاب و پایان نامه با همكاری دانشكده كارآفرینی دانشگاه تهران سایر وزارتخانه ها، دانشگاه‌ها و سازمان‌ها اردیبهشت 87 برگزار می شود. علاقه مندان جهت كسب اطلاعات بیشتر به آدرس  http://ent.ut.ac.ir/best مراجعه کنند.

رییس دانشگاه تهران در جلسه شورای دانشكده فنی شركت كرد (1387/07/03 ) Image: رییس دانشگاه تهران در جلسه شورای دانشكده فنی شركت كرد

روابط عمومی دانشگاه تهران گزارش داد، دكتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه تهران هفتم اسفند ماه ضمن شركت در جلسه شورای پردیس دانشكده های فنی دانشگاه تهران با اعضای این شورا دیدار وگفتگو كرد.

دکتر فرهاد رهبر رییس دانشگاه تهران شد (1387/07/03 ) Image: دکتر فرهاد رهبر رییس دانشگاه تهران شد

دكتر فرهاد رهبر استاد دانشكده اقتصاد دانشگاه تهران به عنوان سی و یكمین رئیس دانشگاه، جایگزین آیت الله عباسعلی عمید زنجانی رئیس پیشین دانشگاه تهران شد. دکتر رهبر  صبح شنبه در مراسم معارفه خود كه در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، با ابراز خرسندی از سی سال عضویت در خانواده بزرگ دانشگاه تهران گفت: من از سال 1356 در كسوت شاگردی و از سال 1373 در كسوت استادی این دانشگاه حضور دارم و امید است كه بتوانم دین خود را در این مسئولیت و امتحان بزرگ به استادان خود ادا كنم.  وی از این که مدیریت دانشگاه را از آیت‌الله عمید زنجانی تحویل می گیرد، ابراز خرسندی کرد . دکتر فرهاد رهبر متولد سال 1338 در سمنان و دارای دكترای اقتصاد از دانشگاه تهران است.

تقدیر از استادان دانشگاه تهران در جشنواره ابن سینا (1387/07/03 ) Image: تقدیر از استادان دانشگاه تهران در جشنواره ابن سینا

نهمین جشنواره ابن سینا با تقدیر از 17 برگزیده بخش آموزش و 18 برگزیده پژوهشی دانشگاه‌های تهران و علوم پزشكی تهران پانزدهم بهمن ماه در تالار ابن سینا دانشگاه علوم پزشكی برگزار شد. در این مراسم كه با حضور دكتر كامران باقری لنكرانی، وزیر بهداشت و جمعی از استادان و پژوهشگران برگزار شد،در بخش برگزیدگان دانشگاه تهران از دكتر علی اكبر موسوی موحدی به عنوان پژوهشگر برتر و دكتر كارو لوكس (برق 52)به عنوان ارائه‌دهنده طرح پژوهشی برگزیده - معرفی شده از سوی دانشگاه تهران - تقدیر شد.

دانشگاه تهران رتبه اول تولید مقالات علمی (1387/07/03 ) Image: دانشگاه تهران رتبه اول تولید مقالات علمی
دکتر جعفر مهراد رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری از صعود قابل توجه رشد علمی ایران در سال های اخیر خبر داد و گفت: رشدی که تولید علم ایران در فاصله 2005 تا 2006 و 2006 تا 2007 داشته است به ترتیب 92/20 درصد (تقریبا 21درصد) و 24/34 درصد (تفریبا 34 درصد) است. وی گفت: دوازده دانشگاه کشور بیش از 200 مقاله در ISI تولید کرده اند.  در این میان دانشگاه تهران با یک هزار و 156 مقاله رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.
دانشگاه تهران جزو دانشگاه‌های مادر كشور انتخاب شد (1387/07/03 ) Image: دانشگاه تهران جزو دانشگاه‌های مادر كشور انتخاب شد

دانشگاه تهران به عنوان یکی از دانشگاه‌های مادر و مهم دولتی كشور انتخاب شد. به گفته دكتر حسن خالقی معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های مادر و مهم دولتی كشور باید در جهت ارتقای جایگاه علمی بین المللی كشور در سطح دنیا فعالیت كنند، البته متناسب با این ماموریت‌ها اعتبارات ویژه‌ای به آنان تخصیص می‌یابد و توجهات و حمایت‌های لازم نیز از سوی وزارت علوم از آنها می‌شود. دانشگاه تهران در سال 1313 به عنوان نخستین دانشگاه ایران تاسیس شد.

Page 1 of 9First   Previous   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  Next   Last   
5000 هزارسال مهندسی ایرانی Minimize
دسترسی سريع

 

 


 

 


 

 

 


پست الكترونيك


 


  

bottomPane