0
منو دسترسی
1398/10/07 در ساعت 21:55:00

تدوین بیانیه ماموریت کانون در زمینه توسعه مهندسی

پیش‌نویس اول بیانیه ماموریت کانون در زمینه توسعه ملی و توسعه مهندسی ایران تهیه شد و به تصویب شورای عالی رسید. اعضای می‌توانند نقطه‌نظرات خود را در این مورد به آدرس kanoon@fanni.info‌ ایمیل کنند.

تدوین بیانیه ماموریت کانون در زمینه توسعه مهندسی

پایگاه اطلاع رسانی کانون فنی:

پیش‌نویس اول بیانیه ماموریت کانون در زمینه توسعه ملی و توسعه مهندسی ایران توسط کمیته منتخب تهیه شد و در جلسه مورخ 29/9/98 به تصویب شورای عالی رسید. از اعضای محترم خواهشمند است نقطه‌نظرات خود را در این مورد به آدرس kanoon@fanni.info‌ ایمیل کنند.

این پیش‌نویس و پیوست‌های آن در پی ‌می‌آید.

 

پیش‌نویس اول بیانیه ماموریت کانون در زمینه توسعه ملی و توسعه مهندسی ایران

مصوب 1398/9/29 شورای عالی کانون

 

پیرو تشکیل شورای عالی دوره پانزدهم  کانون، توجه به نقش کانون در توسعه ملی و توسعه مهندسی کشور، مذکور در اساسنامه کانون از محورهایی بود که مورد توجه شورا قرار گرفت. در ادامه در دومین جلسه شورای‌ عالی تدوین بیانیه‌ای که نشانگر جهت‌گیری کانون در دو امر توسعه‌ای پیش گفته باشد به تصویب شورا رسید و کمیته‌ای مرکب از آقایان مهندس محمدرضا انصاری، دکتر اورنگ فرزانه، دکترمحمدحامد امام جمعه زاده، مهندس حمید مسگرپور، مهندس هرمز ناصرنیا، مهندس شهریار کوزه‌کنانی، مهندس سید رضا رفیعی‌ طباطبایی و دکتر گلناز جوزانی‌ کهن به همراه کلیه اعضای هیات مدیره کانون و رییس شورای‌ عالی مامور تدوین بیانیه فوق شدند.

کمیته مزبور در نهایت پس از برگزاری 4 جلسه فشرده با در نظر گرفتن ماموریت و رسالت و ظرفیت‌های کانون، بیانیه ماموریت کانون در زمینه توسعه ملی و توسعه مهندسی ایران را تدوین کرد. این متن در جلسه مورخ 1398/9/29 شورای عالی طرح و با اصلاحاتی به تصویب رسید. (پیوست 1) و مقرر شد که برای نظرخواهی به قضاوت اعضای محترم کانون گذاشته شود.

مبانی مورد توجه کمیته، متن پیشنهادی دکتر عباس آخوندی (پیوست 2) در این خصوص و همچنین ماموریت‌های مندرج در اساسنامه کانون و سند مبانی راهبردی کانون (پیوست 3) بود.

اکنون این بیانیه ماموریت به شرح پیوست به همراه سایر پیوست‌ها به استحضار اعضای محترم کانون می‌رسد. از اعضای ارجمند تقاضا می‌شود نظرات خود را در خصوص این سند به کمیته تدوین با ادرس ایمیل kanoon@fanni.info‌ اعلام فرمایند. اعضای محترم 5 هفته فرصت دارند تا نقطه‌نظرهای خود را به آدرس کمیته ارسال دارند.

کمیته پیش‌گفته، نقطه‌نظرهای رسیده را ظرف دو هفته مورد بررسی قرار خواهد داد و ماحصل را در شورای عالی کانون طرح خواهد کرد و نتیجه را مجددا از همین طریق به سمع و نظر اعضای محترم خواهد رساند. امید است با نقش‌‌آفرینی کانون فنی در کنار انجمن‌های حرفه‌ای مهندسی، سایر نهادهای مردم‌نهاد فارغ‌التحصیلی مهندسی و همچنین سایر دانشگاه‌های مهندسی ایران شاهد توسعه ملی و رشد اعتلای مهندسی ایران زمین باشیم.

 

روزبه صالح‌آبادی

دبیر کانون

 

پیوست 1 – متن بیانیه ماموریت

پیوست 2 – متن پیشنهادی دکتر عباس آخوندی

پیوست 3 – مبانی برنامه استراتژیک کانون

اصغرآقا صفایی شنبه 2 فروردین در ساعت 20:07:31
0
در پاراگراف دوم نوشته شده : (این امر به ویژه در سطح کنشگران اقتصادی،اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، تبیین و بررسی شود.) در ماموریت کانون نمی توان برای سازمان دیگری تکلیف تعیین کرد و فقط کار خود کانون باید نوشته شود نه سازمان دیگر. مثلا می توان گفت ( تا این امر به ویژه در سطح کنشگران اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی تبیین و برای بررسی ارائه می گردد. در بخش گسترش و ارتقای فعالیت های آموزشی و ترویجی در زمینه ی مسایل مهندسی و حرفه ای مرتبط با توسعه پایدار اولا موضوع مربوط به آموزش مهندسی هست ولی توضیحات مفصلی داده شده و در نهایت گفته شده که کانون می خواهد در علوم انسانی و اجتماعی آموزش بدهد که این در ماموریت کانون مهندسین نمی گنجد و بعلاوه توضیحات مفصل پاراگراف اول در بیانیه ماموریت نیز غیر معمول است. از این نوع جملات غیر مرتبط در ابتدای پاراگراف بعدی نیز ملاحظه می گردد. اصولا در بیانیه ی ماموریت گفته می شود من می خواهم چکار کنم - چرا این کار را انجام می دهم- چطور انجام می دهم. و توضیحات دیگر نیاز نیست.
پاسخ
نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%