}
دو شنبه ، 1 مـــرداد ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

معرفی کتاب؛ شناسایی کانی های رسی

 پایگاه اطلاع رسانی کانون:
.
.
کتاب شناسایی کانی های رسی به روش طیف سنجی پراش ایکس(XRD) توسط مهندس گلناز جوزانی کهن(معدن 82) ترجمه شده و از سوی موسسه انتشارات ستاش منتشر شده است.
در این اثر برای اولین بار فصل های کاربردی کتاب معروف " X-Ray Diffraction and the Identification and Analysis of Clay Minerals  " تالیف مور و رینولدز به زبان فارسی ترجمه شده، که همراه با ترجمه دستورالعمل آزمایشگاهی آماده سازی کانی های رسی برگرفته از تارنمای سازمان زمین شناسی ایالات متحده آمریکا تکمیل شده است.
 در پیشگفتار مترجم آمده است: " انگیزه اصلی ترجمه فصول کاربردی اصلی ترین مرجع علمی شناسایی کانی های رسی، یعنی کتاب پراش پرتو ایکس و شناسایی و آنالیز کانی های رسی تالیف مور و رینولدز، عدم وجود راهنمایی جامع در این زمینه به زبان فارسی بود. فصول کاربردی این کتاب به صورت گام به گام مراحل مختلف آماده سازی و شناسایی کانی های رسی را با توضیحات تفصیلی و تصاویر واضح شرح می دهد."
این کتاب می تواند به عنوان بخشی از محتوای آموزشی یا کمک آموزشی درس" رس شناسی" مورد استفاده دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته های مهندسی اکتشاف معدن، زمین شناسی و شیمی تجزیه قرار گیرد یا به عنوان راهنمایی کاربردی و جامع در آزمایشگاه های آنالیز مواد معدنی، معادن فعال خاک صنعتی رس یا سایر صنایع مرتبط با رس مانند سرامیک، آجرسازی، نسوز، لاستیک و پلاستیک سازی، پرکننده و.... مورد توجه و استفاده پژوهشگران قرار گیرد.
این کتاب در پنج فصل تهیه و به قیمت 84000 ریال به فروش می رسد، علاقمندان جهت تهیه کتاب علاوه بر مراجعه با کتاب فروشی های سراسر کشور، می توانند آن را مستقیماً از موسسه انتشارات ستایش(66948995) نیز تهیه نمایند.

تعداد بييندگان:  3654
Print Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane