منو دسترسی
0%
کلاس ها و دوره های آزاد

کلاس مثنوی‌خوانی

دور جدید سلسله کلاس های مثنوی خوانی از سال 1391 با (حمایت کانون مهندسین فارغ­ التحصیل دانشکدۀ فنی دانشگاه تهران) به صورت منظم روزهای سه شنبه هرهفته از ساعت 5 تا 6.5 بعد از ظهر در محل کانون برگزار شده است. هدایت و هماهنگی تشكیل این كلاس بر عهده آقای مهندس رسول هادیزاده (فارغ التحصیل رشته مكانیك دانشكده فنی در سال 1353) می‌باشد.

در كلاس مثنوی خوانی كانون، برای رسیدن به درك بهتر از مفاهیم گسترده این كتاب، در ابتدای هرجلسه دكلمه اشعار همراه با تك نوازی نی پخش می شود که مقدمه ای برای شروع كلاس و ایجاد آمادگی ذهنی می‌باشد. سپس روخوانی اشعار همراه با تفسیر و ارائه برداشت های شخصی شركت كنندگان در كلاس شروع می گردد و در صورت لزوم با همراهی و هم اندیشی جمعی برای درک مفاهیم پیچیده تر در حد اختصار، بحث و تبادل نظر خواهد شد.

شرکت در این کلاس آزاد می باشد و در حد امکان سعی بر این بوده که با ایجاد محیطی دوستانه و صمیمی، زمینه برای شرکت و استفاده افراد مختلف و به ویژه نوآموزان فراهم گردد.

لازم به ذکر است که در طی این مدت دفترهای اول تا چهارم خوانده شده و اخیرا مطالعه و تفسیر دفتر پنجم شروع گردیده است.

 

تصاویری از جلسات مثنوی خوانی :

 

کلاس مثنوی خوانی - کانون مهندسین دانشکده فنی

 

 

کلاس مثنوی خوانی

کلاس گفتگوی آزاد به زبان انگلیسی

کلاس گفتگوی آزاد به زبان انگلیسی در اردیبهشت ماه 1389 تشکیل شد. این کلاس‌ها در آغاز جنبه آموزش گفتگوی روان به زبان انگلیسی را داشت،  ولی به تدریج  به یک جمع دوستانه تبدیل شد که  در آن جالب‌ترین موضوعات در زمینه  جامعه شناسی، مدیریت، روانشناسی، علوم تجربی و بسیاری دیگر زمینه‌ها مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرند.

نشست‌های این کلاس برای شما دوستان دانشکده فنی و وابستگان،  آنگاه سودآور است که زبان محاوره‌ی انگلیسی شما در حد متوسط یا خوب باشد. اگر انگلیسی شما در سطح بالاست، شرکت در این کلاس برای شما هم مفید خواهد بود زیرا موضوعات مورد گفتگو در عین آموزشی بودن، بسیار جالب بوده و بحث‌های گرمی درباره آنها صورت می‌گیرد.

موضوعات مورد بحث هر هفته از طرف  شرکت کنندگان پیشنهاد داده می‌شود و پس از رای‌گیری بین پیشنهادهای  ارائه شده، موضوع گفتگوی جلسه بعد مشخص می‌گردد.

سرپرستی این کلاس بر عهده مهندس  مهران  کریمیان، دانش‌آموخته رشته مهندسی معدن می‌باشد. ایشان ضمن شرکت در بحث‌ها، اشکالات مربوط به زبان انگلیسی را  گوشزد کرده و به سوالات اعضا پاسخ می‌دهد.

برای آنکه با این کلاس بیشتر آشنا شوید به  نمونه‌هایی از موضوعات مورد گفتگو  اشاره  می‌شود :

1: The character of the people stays constant s in their life . Pro or contra ?

2: Equal employment opportunity for every body , just a slogan or can be reality ?

3: Lets talk about Satan ! ( your viewpoint about Devil ).

4: “ Art of Asking “  , we discuss about the TED conference(www.ted.com ) on this topic.

5: Time Management

 

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با مهندس  احمد  حاجی‌سلیمی (معدن57)  به شماره 09121502686 تماس حاصل نمایند.